ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

توقف پیشروی داعش در اثر حملات هوایی ائتلاف نظامی

حملات هوایی ائتلاف نظامی در عراق و سوریه اثربخش بوده است. داعش از شمال کوبانی عقب‌نشینی کرده اما همچنان در محلات شرقی شهر درگیری‌ها ادامه دارد.

حملات هوایی ائتلاف نظامی در عراق و سوریه اثربخش بوده است. پیشروی گروه «دولت اسلامی» (داعش) در شهر کوبانی به طرز محسوسی متوقف شده و بنا به گزارش «ناظران حقوق بشر سوریه»، یگان مدافعان خلق که دفاع از شهر را به عهده دارد، موفق شده محلات شمال کوبانی را فتح کند و تروریست‌های گروه «دولت اسلامی» را به عقب‌نشینی وادارد.

بزرگ‌ کنید
عقب‌نشینی داعش از شمال کوبانی؛ ادامه درگیری‌ها در محلات شرقی این شهر

بنا بر همین گزارش در حال حاضر در محله‌های شرقی کوبانی درگیری شدیدی بین یگان مدافعان خلق با گروه «دولت اسلامی» درگرفته است.

در شامگاه گذشته حملات هوایی ائتلاف جهانی ادامه داشت. خبرنگارانی که از مرز ترکیه رویدادهای پیرامون کوبانی را پیگیری می‌کنند گزارش داده‌اند که جنگنده‌های شکاری ائتلاف جهانی دست‌کم چهار بار مواضع داعش در اطراف کوبانی را بمباران کرده‌اند.

در دو روز گذشته، آمریکا با کمک عربستان سعودی شدید‌ترین حملات هوایی خود علیه «دولت اسلامی» را انجام داد. مرکز فرماندهی آمریکا در فلوریدا گزارش داده بود که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۳ و ۱۴ اکتبر/ ۲۱ و ۲۲ مهر ) جنگنده‌های ائتلاف ضدداعش ۲۱ بار مواضع «دولت اسلامی» را در کوبانی و مرز سوریه و ترکیه مورد حمله قرار دادند. این حملات چهارشنبه (۱۵ اکتبر/ ۲۳ مهر) نیز همچنان ادامه داشت. به گفته مرکز فرماندهی آمریکا ظاهراً در اثر این بمباران‌ها پیشروی گروه «دولت اسلامی» متوقف شده است.

وزارت دفاع آمریکا عملیات اخیر جنگنده‌های شکاری ائتلاف جهانی را «عزم باطنی» (Operation Inherent Resolve) نامیده است. به گفته جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در عملیات «عزم باطنی» صدها تن از اعضای گروه «دولت اسلامی» در داخل و اطراف کوبانی کشته شده‌اند، اما هنوز «احتمال سقوط این شهر کاملاً وجود دارد.»

جان کربی گفته است گروه «دولت اسلامی» همچنان در حال اعزام نیرو به کوبانی است و قصد دارد این شهر را فتح کند.

مرکز فرماندهی آمریکا در فلوریدا گزارش داده که جنگنده‌های شکاری نیروهای ائتلاف پنج موضع گروه دولت اسلامی در استان انبار، در حوالی بغداد را نیز هدف بمباران‌هایشان قرار داده‌اند. در نزدیکی سد حدیثه یک نفربر گروه «دولت اسلامی» و یک مقر فرماندهی این گروه منهدم شده است. همچنین برخی از مواضع گروه «دولت اسلامی» در شهر بیجی در استان صلاح‌الدین در شمال بغداد نیز بمباران شده است.

در این میان، از آغاز هفته جاری رهبران نظامی ۲۲ کشور به دعوت مارتین دمپسی، فرمانده ستاد مشترک آمریکا در پایگاه هوایی اندروز در نزدیکی واشنگتن گرد آمده‌اند تا درباره چگونگی پیشبرد نبردها علیه «دولت اسلامی» تبادل نظر کنند.

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا وعده داده است که بمباران‌ها برای کمک به مدافعان شهر کوبانی ادامه پیدا می‌کند. اوباما پس از دیدار و گفت‌و گو با رهبران نظامی ائتلاف جهانی در پایگاه اندروز گفت: «آمریکا از وضع کوبانی بسیار نگران است.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آبپرور !

    اسم عملیاتش جالبه ..!! میخوان بگن خداوکیلی این عزم باطنیمونه ...!!! هیچ ریاکاری و دورویی در بین نیست !! خب باشه ...مام داریم نگاه میکنیم ..::-) :-) :-)