ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرگ خبرنگار پرس تی‌وی در ترکيه «مشکوک» اعلام شد

حميدرضا عمادی، مدير اتاق خبر شبکه پرس تی‌وی، تلويزيون انگليسی‌زبان جمهوری اسلامی ايران، مرگ «سرنا شيم» خبرنگار اين شبکه را در ترکيه «مشکوک» اعلام کرد.

حميدرضا عمادی، مدير اتاق خبر شبکه پرس تی‌وی، تلويزيون انگليسی‌زبان جمهوری اسلامی ايران، مرگ «سرنا شيم» خبرنگار اين شبکه را در ترکيه «مشکوک» اعلام کرد.

بزرگ‌ کنید
سرنا شيم در هنگام مرگ، از تهيه گزارشی در منطقه اورفه باز می‌گشت که ماشين او با يک ماشين ميکسر بتون‌ساز برخورد کرد

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ايرنا)، عمادی گفت: «دولت ترکيه بايد پاسخگوی افکار عمومی دنيا و خبرنگاران باشد چرا که خانم شيم بعد از يک دوره گزارش‌های انتقادی، در حادثه‌ای مشکوک جان می‌بازد.»

وی افزود: «شبکه پرس تی‌وی حق خود را برای پيگيری کامل موضوع مرگ خبرنگار خود از کشور ترکيه محفوظ می‌داند.»

سرنا شيم که در داخل ترکيه و در نزديکی مرز ترکيه - سوريه اخبار مرتبط به گروه «دولت اسلامی» (داعش) را پوشش می‌داد، روز يکشنبه ۲۷ مهر در تصادف رانندگی جان خود را از دست داد. همراه سرنا شيم، فيلمبردار پرس تی‌وی نيز زخمی شد که به بيمارستان منتقل شده است.

سرنا شيم، روز جمعه در مقابل دوربين پرس تی‌وی گفته بود که مقامات امنيتی ترکيه او را به جاسوسی متهم کرده‌اند. او تأکيد کرد که او هرگز کاری به جز روزنامه‌نگاری نکرده است و با اين‌حال با توجه به برخوردهای مقامات امنيتی ترکيه با روزنامه‌نگاران، ترسيده است.

در هنگام مرگ، سرنا شيم از تهيه گزارشی در منطقه اورفه و در نزديکی مرز سوريه و ترکيه باز می‌گشت که ماشين او با يک وسيله نقليه سنگين (ماشين ميکسر بتون‌ساز) برخورد می‌کند.

سرنا شيم پيش ‌از اين، خبرنگار پرس تی‌وی در لبنان، عراق، و اوکراين بوده است. او خبرنگار لبنانی - آمريکايی پرس تی‌وی بود، ۳۰ سال سن داشت و به همراه همسر و دو فرزندش زندگی می‌کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • فرامرز

    پرس تی وی زیاد دروغ میگه.بهش اعتمادی نیست

  • رویا

    چه کسی است نداند پرس تی وی یک نهاد امنیتی است که اعتراف اجباری پخش می‌کند و اساساً ربطی به خبرنگاری و گزارشگری ندارد. کسی هم که در این نهاد کار می‌کند یک نیروی جذب شده توسط دستگاه امنیتی سرکوب مردم ایران است. حالا چه جای تعجب دارد یا این چه خبر غیرمترقبه‌ای می‌تواند باشد که کارمند یک نهاد امنیتی مرگش مشکوک است؟! این که خبر نشد، شد گزارش درگیری یک نهاد امنیتی با یک نهاد امنیتی سرکوبگر مثل خودش.