ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آقای مطهری به نام عدالت علی(ع) تصاویر این زنان را نیز در مجلس نمایش دهید

اکرم خیرخواه - آقای مطهری همانگونه که ساپورت پوشیدن زنان را گناه میدانید اسید پاشیدن به صورت زنان را نیز گناه و فراتر از آن جرم آشکار بدانید.

مدرسه فمینیستی: آقای مطهری نماینده اصولگرای مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که با نامه ها و مصاحبه هایی در مورد رهبران محصور جنبش سبز به شجاعت و ساختارشکنی ملقب شده اند و از همین رو نیز محبوبیتی در بین برخی از حامیان جنبش سبز کسب کرده اند، چندی پیش ضمن سوال از وزیر کشور در مورد وضعیت عفاف و حجاب تصاویری از زنان ساپورت پوش تهران- که خود تهیه کرده بودند- در صحن علنی مجلس نمایش داده و خواستار برخورد دولت با این زنان شدند تا به قول ایشان مردم اراده دولت در این زمینه را به خوبی احساس کنند. وی این نوع پوشش زنان را ناامنی فرهنگی نامید، آنگونه ناامنی که هم وزیر کشور را زیر سوال می برد هم دولت را. و البته ریس جمهور و سخنگوی هیات دولت نیز در واکنش به مسئله حجاب، زنان فوق را بیمار نامیدند.

و حال مدتی است که زنان اصفهانی به جرمی که گفته میشود بی حجابی- بد حجابی- است مورد حمله موتورسواران اسید به دست قرار میگیرند و با چشم ها، صورت ها و بدنی سوخته راهی بیمارستان های فاقد امکانات ویژه سوختگی ناشی از اسید اصفهان میشوند.

در این نوشته نه قصد تحلیل چرایی و چگونگی حدوث چنین رفتارها و حوادثی را دارم و نه گروه یا تفکر ویژه ای را متهم میکنم. فقط روی سخنم با آقای مطهری است که به نام نماینده مردم و در لبیک به دلواپسی عده ای از هموطنان در مورد حجاب زنان دوربین به دست میگیرند تا بی حجابی مد نظر خویش را که موجبات ناامنی فرهنگی است ثبت کرده و وزیر کشور و دولت را مورد سوال قرار دهند.

آقای مطهری اگر حجاب زنان امنیت فرهنگی کشور را مختل می کند، به قطع یقین اسید پاشیدن به صورت آنان، هم امنیت جانی زنان و خانواده هایشان را تهدید می کند، هم امنیت ملی را که سالهاست به نام اخلال در آن افراد زیادی راهی زندانها شده اند.

آقای مطهری شما که شیعه علی (ع) هستید که تاب خلخال کشیدن از پای زن یهودی را ندارد، چگونه میتوانید در این روزها دوربین به دست نگرفته از صورتهای سوخته زنان عکس نگیرید و به نام اخلال در امنیت ملی از سوی افرادی که هویت شان در اذهان مردم- به درست یا غلط – آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند را در مجلس نمایش ندهید؟

آقای مطهری دغدغه ترویج نظام خانوادگی اسلامی مد نظر شما با خشونت هیچ سازگاری ندارد! میدانید که مروجان اسلام خشونت طلب اعم از طالبان و داعش تا همین موتورسواران آمر به معروف در جهان و ایران زیاد هستند، حال شما به نام اسلام نافی خشونت، تصایر همین زنان صورت سوخته را در مجلس نشان دهید و همانگونه که همکاران تان را با تماشای تصاویر زنان ساپورت پوش به وجد آوردید حال با این تصاویر به تفکر در مورد امنیت زنان کشورشان وادارید! زنانی که به صرف انسان بودن و هموطن بودن برایتان ارزشمند باشند و مشکلات شان قابل پیگیری توسط شما نماینده مجلس، نه با ملاک قرار دادن حجاب شان.

آقای مطهری همانگونه که ساپورت پوشیدن زنان را گناه آشکار میدانید اسید پاشیدن به صورت زنان را نیز گناه و فراتر از آن جرم آشکار بدانید و خواستار برخورد قانونی با آن شوید.

لینک مطلب در تریبون زمانه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    اینها فقط نان را به نرخ روز میخورند و بس . اوضاع شهر اصفهان در جوی از رعب و وحشت است و مردم به خصوص بانوان تنها برای کارهای ضروری از خانه خارج میشوند و شیشه بیشتر اتومبیلها هم تا بالا بسته است و مراکز خرید حتی در نقاط پر تردد و مرکزی خلوت گشته و بانوان در آنجا حضور کم رنگی دارند . در این بین بازار شایعات بسیار داغ است و هر کس چیزی میگوید و اکثر شایعات بی اساس است که این مسئله خود نیز بر جو بی اعتمادی و رعب و وحشت مردم می افزاید و هیچ نهاد یا ارگان رسمی به صورت صحیح و اصولی اطلاع رسانی نمیکند و از طرحهای ویژه و گماردن ماموران و حتی لباس شخصیها و بسیجیها که در اعتراضات سیاسی به طور چشمگیری از آنها بهره برداری میکردند هم در شهر هیچ خبری نیست و حضور و اقتدار پلیس اصلآ احساس نشده و ملموس نیست .

  • مرید

    مطمئن نیستم محافظه کاران و سنتی ها اصولا از آسیب دیدن هیچ زنی ( چه چادری، چه مانتویی و چه ساپورتی) در خیابان در ضمیر خود ناراحت شوند. آنها باور دارند که جای زن در اندرونی خانه است و نباید بدون حضور حد اقل یک یک نرینه ریشو در کوچه و خیابان باشد. حالا ممکن است در ظاهر از این حوادث ابراز ناراحتی و تالم کنند ( که خیلی هم نمی کنند). کار تندروهای مذهبی در تمام دنیا مثل است و "زن ستیزی" برای آنها یک ارزش محسوب می شود وکه در محافل خودی به آن می بالند چرا که این امر در متون دینی آنها به وضوح یک امر مقدس جلوه داده می شود. از مشورت با زنان و اقدام 180 درجه بر عکس نظر آنها گرفته تا لزوم تنبیه روزانه همسر با چوب و هزار مهمل دیگر ، همه در حوزه تفکر و باورهای شیعی قرار دارند. کاش زنها هم متوجه می شدند که دارند از کجا ضربه می خورند و بصورت افراطی به مذهب آویزان نمی شدند.