ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک محموله ارتش آمریکا به دست داعش افتاد

یکی از ۲۸ محموله‌ ارسالی آمریکا برای مدافعان کوبانی به دست گروه «دولت اسلامی» افتاده. داعش فیلمی از این غنیمت آسمانی منتشر کرده است.

یکی از ۲۸ محموله‌ ارسالی آمریکا برای مدافعان کوبانی به دست گروه «دولت اسلامی» افتاده. داعش فیلمی از این غنیمت آسمانی منتشر کرده است.

کوبانی: افق سرخ‌رنگ یک شهر در محاصره

سه هواپیمای نظامی آمریکا در روزهای شنبه و دوشنبه (۱۸ و ۲۰ اکتبر) از طریق هوا برای مدافعان شهر کوبانی، مهمات، دارو و وسایل پزشکی ارسال کردند. اکنون وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که از ۲۸ محموله‌ای که هواپیماهای نظامی بر روی شهر کوبانی پرتاب کردند، یک محموله به دست تروریست‌های گروه «دولت اسلامی» (داعش) افتاده است.

این محموله ظاهراً با چتر در زمین‌های زراعی فرود آمده که تحت تصرف داعش قرار دارد. تروریست‌های داعش در یوتیوب فیلمی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد چگونه آن‌ها از دریافت این هدیه آسمانی خشنودند.

در این ویدیو یکی از تروریست‌ها چند بسته نارنجک را بررسی می‌کند و در همان حال بسته‌های مهمات دیگر به ردیف در زمین زراعی چیده شده‌اند. برخی بسته‌ها هم هنوز باز نشده‌اند و معلوم نیست محتوای آن‌ها چیست. گروه «دولت اسلامی» از سلاح‌های سنگین پیشرفته که از ارتش عراق به غنیمت گرفته برخوردار است.

فرماندهی مرکزی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای درباره ارسال محموله‌ها گفته بود که هواپیماهای سی ۱۳۰ آمریکایی چندین بار اقدام به پرواز بر فراز کوبانی کرده و محموله‌هایی را که توسط مقامات کرد عراقی تهیه شده بود برای افرادی که در این شهر سنگر گرفته‌اند با چتر نجات فروریختند. این بیانه تاکید کرده بود که ارسال این محموله برای یاری رساندن به کردها برای مقاومت در برابر محاصره کوبانی توسط گروه «دولت اسلامی» است.

وزارت دفاع آمریکا مسئولیت این اشتباه را به عهده گرفته است. اما در همان حال تأکید می‌کند که به موقع به این اشتباه پی برده و یک جنگنده شکاری را به این محل اعزام کرده و با بمباران این زمین زراعی، محموله را از بین برده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • یک محموله مهمات ارسالی آمریکا برای مدافعان کوبانی به دست داعش افتاد | اخبار آنارشیستی

    […] http://www.radiozamaneh.com/183217 […]

  • کوروش

    امریکا همانطوریکه تاوان کمکهای بیش از حدش به شوروی را در جنگ جهانی دوم با فتح برلین به دست شوروی داد و یا عملکرد امریکا در جریان انقلاب ایران و تشویق شاه به خروج از ایران بر همگان مشخص است و تاوان عملکردش را می دهد,تاوان بی خردی خودش را در نبستن شبکه های اجتماعی برای اعضای داعش را خواهد پرداخت