Share

گفته می‌شود در پی افزایش فشار‌ افکار عمومی بر نهاد‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان اصفهان برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان اسید‌پاشی، پلیس اصفهان اقدام به دستگیری ۵۰ نفر از افراد سابقه‌دار این شهر کرده است.

آلات قتاله

هادی مصطفایی معاون پلیس آگاهی ناجا اعلام کرده طی ۲۴ ساعت آینده اخبار جدیدی از پرونده اسیدپاشی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت

به گزارش منابع خبری در ایران، پلیس اصفهان تاکید کرده است که افراد بازداشت شده در این عملیات از «اراذل و اوباش» شهر اصفهان هستند.

این افراد امروز چهارشنبه (۳۰ مهر) در نقاط مختلف شهر اصفهان دستگیر شده‌اند. اغلب آنان سابقه «ایجاد رعب و وحشت در مردم»، «مزاحمت»، «جراحت (مثل گوش‌بری،بریدن بینی)، «دعوا»، «درگیری» و «خرده‌فروشی مواد مخدر» داشته‌اند.

سرهنگ یاردوستی فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان نیز گفته است: «از این افراد شرور ۱۵ دستگاه موتورسیکلت، پنج خودروی سواری، چهار کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان گردان ،۶۵ قبضه انواع سلاح‌های سرد و مواد الکلی کشف و ضبط شده است.

گفته می‌شود بازداشت ۵۰ نفر یاد شده که در پیوند با اجرای طرح امنیت محله محور دستگیر شده‌اند می‌تواند مرتبط با پرونده اسید‌پاشی‌ها در اصفهان باشد و عملیات پلیس با هدف معرفی یک یا چند تن عاملان اسید‌پاشی‌های اخیر در این شهر صورت گرفته باشد.

Isfahan_Acid_Protest

هادی مصطفایی معاون پلیس آگاهی ناجا اعلام کرده طی ۲۴ ساعت آینده اخبار جدیدی از پرونده اسیدپاشی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

مردم در اصفهان و تهران در اعتراض به ناامن بودن فضای شهری و حمله‌های متعدد اسید پاشی به زنان تجمع کرده‌اند. در اصفهان تجمع کنندگان مقابل دادگستری رفته‌ و خواستار برخورد سریع‌تر با عوامل این جنایت‌ها شده‌اند. گزارش‌های رسمی از حضور بیش از دو هزار نفر در تجمع اصفهان خبر می‌دهد.

در فیلم‌هایی که شهروندان روی شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک منتشر کرده‌اند این شعارها به گوش می‌خورد: «نیروی انتظامی چشمان خواهرم کو؟»، «روحانی، روحانی ما امنیت نداریم»، «اصفهان شهرماست، امنیت حق ماست»، «زاینده رود خشک شده، اسید پاشی مد شده»، «مرگ بر اسید پاش».

در تحصن مقابل دادگستری اصفهان، معترضان این پرسش را نیز مطرح کردند که چرا با وجود تعداد زیادی دوربین مداربسته در خیابان‌های شهر که به بهانه تامین امنیت نصب شده‌اند، هیچ اقدامی برای شناسایی و معرفی عاملان اصلی صورت نگرفته است.

Share