ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

يک مرجع تقليد ديگر استفاده از ماهواره را «بدون اشکال» دانست

محمدعلی علوی حسينی گرگانی، از مراجع تقليد ساکن قم در استفتائی گفته است که استفاده از ماهواره برای تماشای برنامه‌های مستند علمی، سياسی و اجتماعی اشکال ندارد.

آيت‌الله محمدعلی علوی حسينی گرگانی از مراجع تقليد شيعه در ايران استفاده از ماهواره را بدون اشکال دانسته است.

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) روز شنبه سوم آبان گزارش داد که اين مرجع تقليد ساکن قم گفته است که استفاده از ماهواره برای تماشای برنامه‌های مستند علمی، سياسی و اجتماعی اشکال ندارد.

وی با اين حال افزوده اگر ورود ماهواره به خانه باعث «انحراف اخلاقی و دينی» و «تغيير در سبک زندگی و سست شدن بنيان خانواده» شود، «استفاده از آن حرام است.»

تيرماه امسال نيز آيت‌الله وحيد خراسانی از مراجع تقليد شيعه گفت اگر «فايده حلال» استفاده از ماهواره زياد باشد، «خريد، فروش، نصب و راه‌اندازی آن جايز است.»

پيش‌تر نيز آيت‌الله موسی شبيری زنجانی، يکی ديگر از مراجع تقليد درباره استفاده از ماهواره گفته بود: «اگر خوف وقوع در گناه يا ترتب مفسده‌ای ديگر در آن نباشد، فی‌حدنفسه اشکالی ندارد.»

استفاده از تجهيزات دريافت شبکه‌های ماهواره‌ای در ايران «جرم» قلمداد می‌شود، اما بر پايه گزارش‌های رسمی نزديک به ۷۰ درصد مردم در شهرهای ايران بيننده شبکه‌های ماهواره‌ای هستند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • موسی

    هیج خانواده ای دوست نداره که خانوادش دجار فساد اخلاقی بشن و اکثر خانوادها کانالهایی رو که مستهجن هستن رو از لیست کانالها حذف میکنن و برنامه هایی رو نگاه میکنن که سرگرم بشن مثل سریالها و فیلمها .اگه ماهواره جرمه فقط به خاطر کانالهای سیاسی هستش که کارهایی رو که در ایران اطلاع رسانی نمیشه رو انعکاس میدن و مردم رو در جریان کارهای غیر قانونی بعضی افراد در جریان میذارن

  • بهنام

    اما و اگر ندارد و این فسیلهای مذهبی به هیچ وجه نمیتوانند جلوی تکنولوژی به شدت در حال گسترش را بگیرند .

  • علی

    این دایناسورها فکر میکنند کسی منتظر استفراغات ایشان نشسته تا زندگی اش را بر اساس آن تنظیم کند؟