ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حاشيه‌های انتخاب نخستين سفير ايرانی‌ـ‌آمريکايی ايالات متحده

در پی انتخاب آزیتا راجی به عنوان سفیر آمریکا در سوئد و بحث بر سر تبار ایرانی او، سازمان‌های ايرانی در آمريکا وارد جنجال رسانه‌ای شده‌اند تا از خاستگاه او به عنوان «ايرانی» دفاع کنند.

انتصاب سفير جديد ايالات متحده در سوئد با حواشی رسانه‌ای همراه بود.

بزرگ‌ کنید
آزيتا راجی متولد تهران است و تحصيلات ابتدايی و متوسطه خود را در ايران گذرانده‌است

«آزيتا راجی»، سفير باراک اوباما در سوئد، از سوی روزنامه «تايمز» چاپ هندوستان به عنوان فردی «هندی‌ـ‌آمريکايی» مورد تقدير قرار گرفت.

در همين حال، دبير شورای ملی ايرانی‌آمريکايی‌ها در حساب توئيتر خود انتصاب نخستين «ايرانی‌ـ‌آمريکايی» به عنوان سفير آمريکا را تبريک گفت.

اين در حالی است که در وب‌سايت «کاخ سفيد»، آزيتا راجی متولد تهران معرفی شده‌است که تحصيلات ابتدايی و متوسطه خود را در ايران و سپس لوزان سوئيس گذرانده‌است و در آمريکا تحصيلات دانشگاهی خود را ادامه داده‌است. او با زبان‌های متعددی آشنايی دارد.

بزرگ‌ کنید
آزيتا راجی پيش‌تر معاون رئيس کميته مالی ملی کنگره آمريکا بود

در حاليکه معرفی راجی در وب‌سايت کاخ سفيد اشاره‌ای به هندوستان نمی‌کند، روزنامه‌ تايمز هندوستان و نيز روزنامه‌های پاکستانی از او به عنوان يک هندی‌ـ‌آمريکايی‌ نام برده‌اند. در همين حال، گروه‌ها و سازمان‌های ايرانی در آمريکا نيز وارد جنجال رسانه‌ای شده‌اند تا از خاستگاه او به عنوان «ايرانی» دفاع کنند.

اگرچه شايد اين انتخاب با حواشی چالش مرزی ايران و پاکستان در هم آميخته‌باشد، اما هيچ‌يک از اين منابع خبرگزاری به سوابق وی اشاره‌ای نکرده‌اند و تنها به سخن‌گفتن درباره مليت او پرداخته اند. درحاليکه آزيتا راجی پيش از اين معاون رئيس کميته مالی ملی کنگره آمريکا، و يکی از اصلی‌ترين مهره‌های جذب کمک‌های مالی برای کمپين انتخاباتی اوباما در سال ۲۰۱۲ بوده‌است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • «آزیتا راجی»، سفیر باراک اوباما در سوئد، | شبا هنگ فرم

  […] حاشیه‌های انتخاب نخستین سفیر ایرانی‌ـ‌آمریکایی ایال… […]

 • 45

  یکی از وزرای سوئدی ، یک ایرانی 34 ساله است. چرا روی آن مانور نمی دهید؟

 • Ebrahim

  والا بابام جان دروغ چرا تا قبر آ آ آ آ . این خانم هم سروشکلش به این چه که دانه میخورد و هم اسمش "راج و نمیدانم راجه و راجی " از وراجیهای حقیر که بگذریم حالا ایرانیهای بیچاره که گویا عقده حقارت دارند این افتخار را دودستی بچسبند که هم وطنشان بعله سفیر ینکیها در سوئد شده !! نوش جان ؛ مبارکتان باشد !!

 • sina

  شیخ اوباما شیعی است و ما نمیدانستیم ! بیخود نیست از مالکی و اسد پشتیبانی میکند؟

 • ALi

  فارس ایرانی  با فارس هندی چه فرقی داره ؟