ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«دولت اسلامی» ۴۶ تن از افراد یک قبیله سنی را اعدام کرد

مردان قبیله سنی‌مذهب البونیمار در استان الانبار عراق که علیه نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) اسلحه به دست گرفته بودند اعدام شدند. ۱۵۰ نيروی پيشمرگه کرد اربيل را به مقصد کوبانی ترک کردند.

گروه «دولت اسلامی» (داعش) دست‌کم ۴۶ عضو یک قبیله سنی‌مذهب در استان الانبار را که با سلاح به مقابله با این گروه برخواسته بودند در غرب عراق اعدام کرده‌ است. از سوی دیگر نیروهای کمکی پیشمرگه از اربیل به سوی کوبانی حرکت کرده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مسئول محلی، یک پزشک در منطقه، یک سرهنگ پلیس و یک فرمانده شبه‌نظامیان «سهوا» این خبر را تأیید کرده و گفتند این اعدام روز چهارشنبه ۲۹ اکتبر / ۷ آبان رخ داده است

گروه «سهوا» متشکل از افراد قبیله‌ای عرب سنی است که با شبه‌نظامیان القاعده و داعش مبارزه می‌کنند.

به‌گفته مسئول محلی که نخواست نامش فاش شود، این اعدام‌ها در شمال شهر «هیت» که هفته گذشته به دست داعش افتاد انجام شده است.

پنتاگون روز سه‌شنبه اعلام کرد که در پی یورش «دولت اسلامی» به این منطقه و فرار ساکنان محل، نیروی هوایی آمریکا روز دوشنبه در نزدیکی یک پایگاه هوایی هفت هزار بسته غذایی در اختیار ارتش عراق قرار داد تا این ارتش آن‌ها را در میان آوارگان منطقه پخش کند.

بیشتر ساکنان استان الانبار را سنی‌ها تشکیل می‌دهند و تقریبا این استان به‌طور کامل در دست نیروهای افراطی «دولت اسلامی» قرار دارد.

منطقه اطراف پایگاه الاسد یکی از مناطق نادری است که هنوز در دست ارتش عراق است.

پیشروی‌های اخیر «دولت اسلامی» در الانبار این بیم را به‌وجود آورد که این منطقه هم‌مرز سوریه و نزدیک به بغداد را کاملا تسخیر کند.

پیشمرگه‌های کردستان عراق شامگاه چهارشنبه در کوبانی

از سوی دیگر روز سه‌شنبه ۲۸ اکتبر / ۶ آبان حدود ۱۵۰ نيروی پيشمرگه کرد به همراه تجهيزات سنگين و نيمه‌سنگين پايگاهی را در اربيل به مقصد شهر کوبانی سوریه ترک کردند تا به کمک نیروهای محافظ کوبانی در مقابله با «دولت اسلامی» بپیوندند.

بزرگ‌ کنید
صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتيک کردهای سوريه گفت نيروهای پيشمرگه کردستان عراق اواخر روز چهارشنبه وارد شهر کوبانی می‌شوند.

آنکارا روز دوشنبه، ۲۰ اکتبر / ۲۸ مهر سرانجام تحت فشار ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا به عده‌ای از پیشمرگه‌های کرد اجازه داد از خاک ترکیه وارد کوبانی بشوند. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اما دستور داد که تعداد پیشمرگه‌ها از ۱۵۰ نفر تجاوز نکند.

صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتيک کردهای سوريه که نيروهای نظامی وابسته به آن در اين شهر با داعش می‌جنگند، روز چهارشنبه گفت نيروهای پيشمرگه کردستان عراق اواخر روز جاری وارد شهر کوبانی می‌شوند.

صالح مسلم به رويترز گفت انتظار می‌رود پيشمرگه‌ها سلاح‌های ضدتانک و ضدخودروهای زرهی برای مقابله با داعش به کوبانی بیاورند.

به‌گفته وی افزود این سلاح‌ها به یگان‌های مدافع خلق (YPG) کمک می‌کند تا نيروهای «دولت اسلامی» را کوبانی به عقب برانند.

وی افزود یگان‌های مدافع خلق در حال حاضر با سلاح‌هایی که در اختيار دارند نمی‌توانند با خودروها و تانک‌های «دولت اسلامی» مقابله کنند.

بيش از ۷۰ تن از پیشمرگه‌ها از طريق هواپيما به فرودگاهی در ۳۰ کيلومتری کوبانی و در داخل خاک ترکيه منتقل شده‌اند. ساير نيروهای پيشمرگه نیز به همراه ۴۰ خودروی نظامی وارد خاک ترکيه شده‌اند.

مردم مناطق کردنشین ترکیه به‌هنگام ورود نیروهای پیشمرگه از آن‌ها با سرود و شادی استقبال کردند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بابک

    زنده باد کوبانی...درود بر خلق قهرمان کرد ...درود بر کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش مرگ و نفرین ابدی برکسانی چون اردوغان . علی خامنه ای . حافظ اسد و تمام مستبدینی که مستقیم و غیرمستقیم از داعش حمایت میکنند و کوبانی را تنها گذاشتند تا قربانی شود اما به کوری چشم آنها کوبانی به کمک دختران و پسران غیور و شجاع و باشرفش بر هرچه سیاهی و ظلم و دین و آئین ضدبشری و آدمکشان مزدور و بی وجود داعش برای همیشه پیروز خواهند شد و جهان را به حیرت واخواهند داشت زنده باد آزادی زنده باد کوبانی م . چ از تبریز-ایران