ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایوبی: «ویروسی به بدنه نحیف سینما حمله کرده»

طرح استیضاح جنتی به خاطر دو فیلم سینمایی به جریان افتاده. رییس سازمان سینمایی کشور مبتکران استیضاح را با «ویروس» مقایسه کرده.

به خاطر دو فیلم «من عصبانی نیستم» ساخته رضا درمیشیان و «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی‌اعتماد، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه استیضاح قرار گرفته است. حجت‌الله ایوبی می‌گوید: «ویروسی به بدنه تا اندازه‌ای ضعیف و نحیف سینما حمله کرده است.»

بزرگ‌ کنید
حجت‌الله ایوبی: «ویروسی به بدنه نحیف سینما حمله کرده»

رییس سازمان سینمایی کشور در گفت‌وگویی که روزنامه شرق در شماره ۲۱۵۳ خود با او انجام داده از اصناف سینمایی کشور خواسته که بسیج شوند و این «ویروس» را از بین ببرند.

حمید رسایی، نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و از نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری و حلقه مصباحیون مبتکر طرح استیضاح علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او در حال جمع‌آوری امضاء از نمایندگان است و هرگاه که امضاءها به حد نصاب مشخصی برسد، طرح استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به هیأت رییسه مجلس تقدیم می‌کند. از سوی دیگر حجت‌الله ایوبی نیز برای رفع نگرانی‌های کمیسیون اصل ۹۰ به مجلس شورای اسلامی رفت و آمد دارد. او به روزنامه شرق گفته است که فیلم «من عصبانی نیستم» را با حضور کارگردان فیلم در کمیسیون اصل ۹۰ به نمایش گذاشته و رضا درمیشیان هم به پرسش‌های نمایندگان پاسخ داده است.

به گفته حجت‌الله ایوبی «عده‌ای که دستشان از برخی امکانات کوتاه شده به کمتر از نابودی کل سینما، راضی نیستند.»

او به روزنامه شرق می‌گوید از همان ابتدا که تصدی سازمان سینمایی را به عهده گرفته، «وزن‌کشی‌های عجیبی» در اطراف او اتفاق افتاده. رییس سازمان سینمایی کشور می‌گوید: «جریان‌های مختلف سینما احساس می‌کردند باید به اصطلاح گربه را دم حجله بکشند و زهر چشم بگیرند.»

حجت‌الله ایوبی در گفت‌و‌گو با شرق، سینماگران وابسته به جبهبه پایداری، حلقه مصباحیون، سپاه پاسداران و برخی از محافل اطلاعاتی را متهم به سودجویی می‌کند و می‌گوید آن‌ها با «دوقطبی کردن سینمای ایران» و به بهانه «سینمای دفاع مقدس» در پی برآورده کردن منافع اقتصادی‌شان هستند.

ایوبی به روزنامه شرق گفته است: «من احساس می‌کنم اینها جماعت بسیار کوچکی هستند که می‌خواهند این مفاهیم و ارزش‌ها، حیاط خلوتی باشد برای خودشان و کسی وارد این حیاط خلوت نشود. انتهای آن، هم سیاسی‌کاری است و هم سیاسی‌بازی و البته پای منافع اقتصادی هم در میان است. برای اینکه تلقی این است که پول این وسط هست و بدهیم فیلم‌هایی ساخته شود که اگر کسی دید، دید و اگر ندید که هیچی!»

بحث بر سر هشت فیلم سینمایی، از جمله فیلم‌های «عصبانی نیستم» از رضا درمیشیان و «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی‌اعتماد است. کمیسیون فرهنگی مجلس، هم‌آوا با رسانه‌های وابسته به سپاه و حلقه مصباحیون ادعا می‌کند که این فیلم‌ها حامی «فتنه»‌اند و نمی‌بایست اکران شوند.

به گفته محمدعلی پورمختار، رییس کمیسیون اصل۹۰ به دلیل خرابی دستگاه «ویدیو پروجکشن» نمایش فیلم «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی‌اعتماد در مجلس به تعویق افتاده است.

علی جنتی بهمن ماه سال گذشته در حاشیه تجلیل از سینماگران در هتل لاله گفته بود: «به هر حال این حق مجلس است که سؤال کند و ما هم وظیفه داریم که پاسخ بدهیم. حالا اگر مجلس تشخیص داد که کارت زرد دیگری بدهد، بدهد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه سال گذشته نخستین کارت زرد را از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دریافت کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.