ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تمدید ساعت حوزه‌های رأی‌گیری در «همه‌پرسی استقلال» در شرق اوکراین

ساعت کار ۴۰۰ حوزه رأی‌گیری در شرق اوکراین تمدید شد. اهالی دونتسک و لوهانسک در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان جداگانه‌ای شرکت کرده‌اند.

ساکنان لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین در انتخابات پارلمان و ریاست جمهوری جداگانه‌ای شرکت کرده‌اند. با برگزاری این انتخابات که از آن به عنوان «همه‌پرسی استقلال» هم یاد شده، شرق اوکراین راه خود را از جمهوری اوکراین جدا کرده است. این انتخابات از صبح یکشنبه، ۲ نوامبر/ ۱۱ آبان برگزار می‌شود. به دلیل استقبال مردم، ساعت حوزه‌های رأی‌گیری تمدید شد.

بزرگ‌ کنید
یکی از حوزه‌های رأی‌گیری در دونتسک

وزارت اطلاعات اوکراین از جدایی‌طلبان شرق اوکراین به دلیل برگزاری انتخابات و تلاش برای به دست گرفتن قدرت شکایت کرده. مارتین لوبکیوسکی، سخنگوی وزارت اطلاعات اوکراین، جدایی‌طلبان را به ۱۰ سال زندان تهدید کرده است.

کی‌یف و کشورهای غربی، روسیه را متهم کرده‌اند که از نظر نظامی از جدایی‌طلبان شرق اوکراین حمایت می‌کند. اما روسیه این اتهامات را همواره رد کرده است.

یک کاروان از ۵۰ کامیون روسی، بامداد امروز به سوی شرق اوکراین به راه افتاده‌. این کامیون‌ها می‌بایست هزار تن دارو و مواد غذایی به اهالی جنگ‌زده شهرهای لوهانسک و دونتسک برسانند.

صبح یکشنبه ۲ نوامبر/ ۱۱ آبان، ۴۰۰ حوزه رأی‌گیری که در مدارس و ساختمان‌های اداری شرق اوکراین مستقرند، آغاز به کار کردند. نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب امنیت حوزه‌های رأی‌گیری را به عهده گرفته‌اند. رسانه‌ها از درگیری‌های پراکنده بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در حومه لوهانسک و دونتسک گزارش‌هایی منتشر کرده‌اند.

بزرگ‌ کنید
بازار سبزی و میوه مقابل یکی از حوزه‌های رأی‌گیری در شهر ایلووایسک

خبرگزاری آلمان و خبرگزاری فرانسه گزارش داده‌اند که ظاهراً مردم از انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمان شرق اوکراین استقبال کرده‌اند. حوزه‌های رأی‌گیری می‌بایست تا ساعت ۲۰ به وقت محلی (۱۸ به وقت اروپای مرکزی) به کار خود ادامه دهند. سرگئی گوزیاکوف، رییس ستاد رأی‌گیری در شرق اوکراین به خبرگزاری فرانسه گفته است که به دلیل استقبال مردم ساعت کار حوزه‌های رأی‌گیری دو ساعت تمدید شده است.

تا پیش از ظهر امروز ۲۳۰ هزار نفر در لوهانسک و حومه به حوزه‌های رأی‌گیری رفتند و در انتخابات شرق اوکراین شرکت کردند. انتظار می‌رود که در این منطقه یک میلیون نفر در همه‌پرسی استقلال شرکت کنند.

در دونتسک سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند. بسیاری از اهالی این مناطق در اثر جنگ داخلی آواره شده‌اند و به روسیه پناه برده‌اند. خبرگزاری آلمان می‌گوید روسیه در برخی اردوگاه‌ها حوزه‌های رأی‌گیری دایر کرده است.

اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا همه‌پرسی استقلال در شرق اوکراین را به رسمیت نشناخته‌اند. تاکنون در درگیری‌های شرق اوکراین بیش از چهار هزار نفر کشته شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.