ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

افزایش انفجارها در غزه

مجموعه انفجارهایی در غزه، مقابل منازل و خودروهای رسمی برخی سران جنبش فتح از جمله محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روی داده است.

مجموعه انفجارهایی در غزه، مقابل منازل و خودروهای رسمی برخی سران جنبش فتح از جمله محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روی داده است.

اعضای جنبش فتح و شاهدان عینی گفته‌اند که این انفجارها خسارت‌های کوچکی به منطقه وارد کرده و کسی را زخمی نکرده است.

انفجارها در آستانه دهمین سالگرد مرگ یاسر عرفات رئیس پیشین حکومت خودگردان فلسطین صورت گرفته  و باعث تنش بین دو جنبش «فتح» و «حماس» شده است.

برخی مقامات جنبش فتح، جنبش حماس را مسئول انفجارها می‌دانند. حماس در حال حاضر کنترل نوار غزه را در دست دارد. نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در پی این انفجارها سفر خود را به نوار غزه لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین، وفا، عبدالله ابو سمحدانه از مقامات فتح گفته است که روز یازدهم نوامبر، برنامه یادبود یاسر عرفات، حتی در صورت ادامه انفجارهای موجود برگزار خواهد شد.

یکی از این انفجارها در محلی رخ داده که قرار است برنامه یادبود عرفات در آنجا برگزار شود.

عبدالله ابو سمحدانه گفته است که «هیچ کس، هیچ انفجار و اقدام تروریستی‌ای نمی‌تواند ما را از برگزاری این مراسم باز بدارد.»

گروه حماس نیز این حملات را به عنوان اقداماتی جنایتکارانه معرفی کرده و گفته است: «باید این افراد را به دست عدالت سپرد.»

حماس و فتح در ماه آوریل توافق کرده بودند که یک دولت آشتی ملی تشکیل بدهند و تلاش کنند خلاء عمیق سیاسی بین دو گروه را که پس از سال ۲۰۰۷و قدرت‌گیری حماس در غزه شکل گرفته، از بین ببرند.

هنوز کسی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته، اما در صحنه یکی از این انفجارها نامه‌ای با امضای دولت اسلامی پیدا شده است.

مقامات فتح اطمینانی به اعتبار این نامه ندارند. به عقیده آنان بیشتر به نظر می‌رسد حمله‌کنندگان قصد ایجاد ترس در منطقه را دارند و می‌خواهند هویت خود را بدین طریق بپوشانند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.