ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پذیرش پناهنده در آلمان به بالاترین میزان رسید

در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۴ حدود ۲۶ هزار نفر به عنوان پناهنده در آلمان پذیرفته شده‌اند. شهروندان سوریه و عراق در صدر فهرست قبول شدگان قرار دارند.

در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۴ حدود ۲۶ هزار نفر به عنوان پناهنده در آلمان پذیرفته شده‌اند. شهروندان سوریه و عراق در صدر فهرست قبول شدگان قرار دارند.

دولت آلمان در پاسخ به پرسش فراکسیون چپ در مجلس فدرال، اعلام کرده که تقاضای پناهندگی حدود ۲۶ هزار نفر از ماه ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۴ پذیرفته شده است. در سومین فصل سال جاری ۹۶۰۰ تقاضا پذیرفته شده و اکثریت مطلق درخواست‌ها مربوط به متقاضیانی از سوریه، افغانستان و عراق بوده است.

در سال ۲۰۱۳ این میزان به مراتب کمتر و بالغ بر ۲۰ هزار و ۱۲۸ نفر می‌شد. شمار قبول شدگان در سال ۲۰۱۲ برابر با۱۷۴۰۰ نفر و در ۲۰۱۱ کمتر از ۱۰ هزار نفر بود.

هم‌زمان و در این سال‌ها، تعداد تقاضاهای پناهندگی بالاتر رفته است. دولت آلمان برآورد می‌کند که در سال جاری، حدود ۲۰۰ هزار نفر از این کشور درخواست پناهندگی کرده باشند. به طور متوسط رسیدگی به هر درخواست و تصمیم‌گیری پیرامون آن در آلمان ۸ ماه و چهار روز طول می‌کشد اما در تابستان ۲۰۱۴ این میانگین برابر با ۶ ماه و ۹ روز بوده است.

مجلس فدرال آلمان روز پنجشنبه ششم نوامبر طرح اصلاح مقررات پذیرش پناهجویان را تصویب کرد. طبق قواعد تازه، پناهجویان تنها و فاقد خانواده، در هر ماه ۳۵۲ یورو کمک اجتماعی دریافت می‌کنند که بخش اعظم آن کمک جنسی و کالایی و ۱۴۰ یوروی آن نقدی است. قبلا این میزان یک سوم کمتر از مبلغی بود که به سایر واجدان دریافت کمک‌های اجتماعی پرداخت می‌شد.

این رفرم به تصمیم دادگاه قانون اساسی آلمان انجام گرفت که تفاوت دریافت کمک‌‌های اجتماعی بین پناهجویان و شهروندان آلمانی را قانونی ندانست. طبق اصلاحات انجام شده، مدت چهارساله پرداخت کمک‌های کالایی ، منبعد ۱۵ ماه خواهد بود و پس از آن کمک‌های اجتماعی صرفا به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

بنا بر مقررات جدید، میزان کمک اجتماعی به پناهجویان در سال آینده ۳۹۹ یورو به اضافه کرایه خانه و هزینه گرمایش برای افراد تنها خواهد بود. پناهجویانی در اقامتگاه‌های مشترک به سر می‌برند، به دلیل سرشکن شدن هزینه‌های یک سرپناه جمعی، ۴۵ یورو کمتر کمک دریافت می‌کنند.

اپوزیسیون آلمان خواستار توجه بیشتر دولت به حقوق پناهندگان و تامین نیازهای انسانی آنهاست. حزب سبزها و فراکسیون چپ‌های آلمان از ناکافی بودن تامین‌های پزشکی و درمانی برای پناهجویان انتقاد کرده‌اند. متقاضیان پناهندگی عجالتا تنها در صورت بیماری حاد و قرار گرفتن در وضعیت‌های ویژه از جمله حاملگی و وضع حمل، مورد درمان قرار می‌گیرند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • رکورد پذیرش پناهجو در آلمان شکسته شد | وبلاگ اطلاع رسانی پناهندگان و مهاجران

    […] News Link: www.radiozamaneh.com […]