ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اژه‌ای: حکم غنچه قوامی هنوز صادر نشده است

معاون اول قوه قضاییه می‌گوید هنوز ختم رسیدگی به پرونده غنچه قوامی اعلام نشده و حکمی نیز صادر نشده است. قوامی برای دیدن مسابقه والیبال به ورزشگاه آزادی رفته بود اما دستگیر شد.

غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه ایران می‌گوید هنوز ختم رسیدگی به پرونده غنچه قوامی، شهروند ایرانی-بریتانیایی، اعلام نشده و در این رابطه نیز هنوز حکمی صادر نشده است.

غنچه قوامی برای دیدن مسابقه والیبال به ورزشگاه آزادی رفته بود اما دستگیر شد

پیش از این محمود علیزاده‌طباطبایی، وکیل غنچه قوامی گفته بود با وجود اینکه به او گفته شده که رأی موکلش صادر شده است، اما این حکم هنوز به صورت رسمی به او ابلاغ نشده. به گفته طباطبایی، رئیس دادگاه حکم صادر شده را به او نشان داده که طبق آن غنچه قوامی به یک سال حبس محکوم شده است.

قوامی یکی از زنانی بود که ۳۰ خرداد سال ۹۳، برای تماشای بازی تیم ملی والیبال ایران به ورزشگاه آزادی رفته و خواهان اجازه ورود به ورزشگاه‌ برای زنان شده بود. او آن روز همرا‌ه با عده دیگری از زنان بازداشت شد، اما با سپردن تعهد آزادش کردند.

۹ تیرماه، هنگامی که به بازداشتگاه مراجعه کرد تا وسایل شخصی‌اش را تحویل بگیرد، بار دیگر بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان اوین به‌سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای که روز دوشنبه ۱۹ آبان در نمایشگاه مطبوعات حاضر شده بود، در پاسخ به خبرنگاران در مورد وضعیت پرونده غنچه قوامی گفت درخصوص یکی از موارد اتهامی او پیش‌تر  قرار منع تعقیب صادر شده بود که با اعتراض صورت گرفته این قرار لغو شد و بنابراین به پرونده او درخصوص این جرم نیز باید دوباره رسیدگی می‌شد. معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: «جرم وی مرتبط با همان پرونده‌ای است که در حال بررسی بود و موضوع جدیدی نیست.»

محسنی اژه‌ای می‌گوید هنوز پرونده غنچه قوامی مختومه نشده است

خانواده غنچه قوامی خبر از اعتصاب غذای خشک او از روز دهم آبان داده بودند. به گفته آن‌ها، غنچه حدود ۴۱ روز از زمان دستگیری خود را در زندان انفرادی سپری کرده است.

فدراسیون جهانی والیبال نیز با ارسال نامه‌ای به رئیس فدراسیون والیبال ایران، میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان را از ایران گرفت و به آرژانتین سپرد. به نظر می‌رسد این اقدام فدراسیون جهانی والیبال در جهت فشار بر ایران برای ارائه توضیحات درباره بازداشت غنچه قوامی و آزادی او است.

محمد رضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال ایران گفته است که فدراسیون جهانی والیبال نامه‌ای نیز به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران ارسال کرده است و در آن خواهان آزادی غنچه قوامی شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.