ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ریحانه طباطبایی، از زندان آزاد شد

ریحانه طباطبایی که در روز ۳۱ خردادماه گذشته پس از احضار به دادسرای اوین، برای اجرای حکم حبس شش ماه خود بازداشت شده بود، پس از گذراندن مدت یادشده آزاد شد.

ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار، فعال سیاسی و  عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی، از زندان آزاد شد.

بزرگ‌ کنید
ریحانه طباطبایی

به گزارش وب‌سایت کلمه، ریحانه طباطبایی که در روز ۳۱ خردادماه سال جاری پس از احضار به دادسرای اوین، برای اجرای حکم حبس شش ماه خود بازداشت شده بود، پس از گذراندن مدت یادشده از دوران حبس، آزاد شد.

اتهامات پرونده اخیر این روزنامه نگار، «عضویت در ستاد ملی جوانان در انتخابات سال ۱۳۹۲، شرکت در همایش جوانان اصلاح‌طلب در شهرکرد، سفر به سیستان و بلوچستان و گرگان و همچنین توهین به سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف در فیس‌بوک خود» عنوان شده بود.

وی پیش از این نیز در ۲۱ آذر ۱۳۸۹ از سوی سپاه پاسداران بازداشت و به مدت ۳۶ روز در انفرادی بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی قرار گرفت. اتهام این روزنامه‌نگار، فعالیت در زمینه انتخابات آزاد و انتشار اخبار جنبش سبز اعلام شده بود.

او پس از آن در دادگاهی به اتهام «فعالیت برای دستیابی به انتخابات آزاد و انتشار اخبار جنبش سبز» از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

ریحانه طباطبایی بار دیگر در سال ۹۱ به همراه جمعی از روزنامه‌نگاران در منزل خود بازداشت و پس از نزدیک به یک ماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. پرونده وی در خصوص این بازداشت، هنوز باز است.

هنوز شمار زیادی از روزنامه نگاران در زندان به سر می برند. احمد شهید گزارشگر ویژه کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۷ اکتبر، در گزارش جدید خود در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد که بازداشت خبرنگاران در ایران ادامه دارد و «دست‌کم ۳۵ روزنامه‌نگار در حال حاضر در کشور در حبس به سر می‌برند و بر اساس گزارش‌های موجود روزنامه‌نگاران بسیار دیگری نیز تحت آزار، بازجویی و تعقیب قرار دارند».

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.