ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پیکارجویان داعش از شهر بیجی بیرون رانده شدند

وزارت دفاع عراق به طور رسمی اعلام کرده‌ که پیکارجویان داعش را از شهر بیجی واقع در استان صلاح‌الدین بیرون رانده‌اند.

وزارت دفاع عراق به طور رسمی اعلام کرده‌ که نیروهای دولتی، پیکارجویان گروه «دولت اسلامی» (داعش) را از شهر بیجی واقع در استان صلاح‌الدین و ۴۰ کیلومتری شمال تکریت بیرون رانده‌اند.

بر اساس گزارش‌ خبرگزاری‌‌ها و تلویزیون دولتی عراق، شهر بیجی که از شامگاه سه‌شنبه (۱۰ ژوئن / ۲۰ خرداد)، به تصرف پیکارجویان داعش درآمده بود، به طور کامل آزاد شده است.

وزارت دفاع عراق و همچنین تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرده‌اند این شهر که در نزدیکی بزرگترین پالایشگاه عراق قرار دارد، هم اکنون به طور کامل در اختیار نیروهای ارتش عراق قرار دارد.

بر اساس این گزارش، تمامی بمب‌های کار گذاشته شده توسط داعش در شهر بیجی، خنثی شده است.

کنترل پالایشگاه بیجی برای ادامه مبارزه با پیکارجویان داعش نقشی کلیدی دارد.

نیروهای عراقی از چندی پیش عملیات گسترده‌ای را برای آزادسازی بیجی آغاز کرده و پیکارجویان داعش از آن خارج شده بودند، اما به دلیل بمب‌های کار گذاشته شده در نواحی مختلف شهر و نیز مقاومت تک تیراندازهای داعش در این شهر، آزادسازی آن به شکل رسمی اعلام نشده بود.

بیجی شهری است در استان صلاح‌الدین عراق که در کنار رود دجله و در مسیر بغداد از جهت شمال قرار دارد. این شهر صنعتی به دلیل پالایشگاه و نیروگاه‌های برق از اهمیت اقتصادی بالایی برخوردار است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.