ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«بيش از سه هزار کارتن‌خواب زن در تهران وجود دارد»

یک مقام شورای شهر تهران از وجود بيش از سه هزار کارتن‌خواب زن در تهران خبر داد و گفت تاکنون گرمخانه‌ای برای این زنان در نظر گرفته نشده بود.

رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شورای شهر تهران تعداد کارتن‌خواب‌های زن در تهران را سه هزار نفر اعلام کرد و گفت تاکنون گرمخانه‌ای برای این زنان در نظر گرفته نشده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنيم، رحمت‌الله حافظی، رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شورای شهر تهران با اعلام این خبر گفت: «در حال حاضر و بر مبنای آماری که شهردار تهران از تعداد کارتن‌خواب‌های شهر تهران ارائه دادند، چيزی در حدود ۱۵ هزار کارتن‌خواب در شهر تهران وجود دارد.»

وی افزود: «از اين رو به نظر می‌رسد که زنان کارتن‌خواب، ۲۰ تا ۲۵ درصد کارتن‌خواب‌های شهر تهران را تشکيل می‌دهند.»

به‌گفته وی در حال حاضر تمام گرمخانه‌های شهر تهران برای مردان راه‌اندازی شده و شهرداری پايتخت مقدمات راه‌اندازی گرمخانه‌ای برای زنان را فراهم کرده است.

با این حال این مقام شهرداری تهران گفته است که گرمخانه‌ها از جايگاه حقوقی برخوردار نيستند و اگر در آن‌ها برای يکی از اين افراد بی‌سرپناه، اتفاقی رخ دهد، هيچ کس پاسخگو نيست و دادستان حق بازخواست شهردار منطقه را به دليل نداشتن جايگاه قانونی اين اماکن و نگهداری اين افراد بدون داشتن مجوز را دارد و مسئولان شهری در اين موارد بازخواست می‌شوند.

سال گذشته رضا جهانگیری‌فرد، معاون وقت خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، گفته بود میانگین سن زنان کارتن‌خواب تهران به ۱۷ و ۱۸ سال کاهش یافته است.

وی علت اصلی افزایش تعداد کارتن‌خواب‌های زن در شهر تهران را اعتیاد دانسته بود.

حبیب‌الله مسعودی فرید، مدیرکل امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ایران نیز سال گذشته اعلام کرده بود که بر اساس آمارهای مراکز بازپروری سازمان بهزیستی، ۱۰ تا ۱۲ درصد زنان خیابانی متأهل هستند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.