ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ولادیمیر پوتین: «روسیه رابطه‌اش با غرب را قطع نمی‌کند»

سخنرانی سالانه رییس جمهور روسیه با برخورداری از مایه‌های ناسیونالیستی، تحت تأثیر تحریم‌های اقتصادی غرب و بحران اوکراین قرار داشت.

هر سال رییس جمهور روسیه در پارلمان این کشور در سخنانی به مهم‌ترین چالش‌های پیش روی می‌پردازد. سخنرانی سالانه ولادیمیر پوتین تحت تأثیر تحریم‌های اقتصادی غرب و بحران اوکراین قرار داشت. او غرب را به برآشفتن تعادل استراتژیک جهان متهم کرد، اما گفت روسیه قصد ندارد رابطه‌اش با اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا را قطع کند.

بزرگ‌ کنید
سخنرانی سالانه ولادیمیر پوتین در پارلمان روسیه

کریمه، یک سرزمین مقدس برای روسیه

ولادیمیر پوتین امروز، پنجشنبه ۴ دسامبر به پارلمان روسیه رفت که سخنرانی سالانه‌اش را تحت عنوان «سخنی با ملت» ایراد کند. او در این سخنان از الحاق کریمه به فدراسیون روسیه دفاع کرد.

ساکنان کریمه طبق یک همه‌پرسی قانونی در ۱۶ مارس ۲۰۱۴ با اکثریت آرای شرکت‌کنندگان، موافقت خودشان را با پیوستن به فدراسیون روسیه اعلام کردند. رئیس جمهور روسیه این اقدام را قانونی خواند و گفت «روسیه قصد ندارد در برابر غرب سر خم کند.»

پوتین همچنین به قرارداد اقتصادی اتحادیه اروپا با اوکراین اشاره کرد. او اتحادیه اروپا را به ندیده گرفتن منافع ملی روسیه متهم کرد.

از قرارداد اقتصادی اتحادیه اروپا با اوکراین به عنوان سر‌آغاز بحران اوکراین یاد می‌شود.

ولادیمیر پوتین در این سخنان که به طور زنده از تلویزیون روسیه هم پخش می‌شد گفت کریمه در طول تاریخ تمدن همواره برای روسیه اهمیت داشته است و همچنان اهمیت آن باقی‌ست و در آینده هم باقی خواهد ماند.

رییس جمهور روسیه در سخنانش، کریمه را با مسجد الاقصی مقایسه کرد و گفت همانطور که مسجد الاقصی برای یهودیان و مسلمانان مقدس است، کریمه هم برای روسیه از تقدس برخوردار است.

رییس جمهور روسیه گفت سیاست‌های روسیه در شرق اوکراین نشان‌ داد که این کشور می‌تواند از متحدانش دفاع کند.

سخنان ولادیمیر پوتین در برخی فرازهایش از احساسات تند ناسیونالیستی نشان داشت. او گفت: «ما این موفقیت‌ها را با تکیه بر شما شهروندان روس به دست آوردیم. ما خودمان را باور داریم. غرور ملی در بسیاری از کشورهای اروپایی بی‌معنا شده. خاک روسیه اما همچنان در نظر ما یک مفهوم متعالی‌ست.»

تحریم‌های اقتصادی غرب

ولادیمیر پوتین در فراز دیگری از سخنانش غرب را متهم کرد که به بهانه بحران اوکراین قصد دارد با تحریم‌های اقتصادی به روسیه صدمه بزند. به گفته رییس جمهور روسیه «تحریم‌های اقتصادی نمایانگر واکنش عصبی غرب به ترقی و پیشرفت روسیه است.»

او گفت: «هرگاه روسیه به راه پیشرفت می‌افتد، عده‌ای که از قدرت این کشور وحشت دارند، ابزارهایی را به کار می‌گیرند. بدون بحران اوکراین هم بهانه‌ای پیدا می‌کردند و مانع از رشد روسیه می‌شدند.»

در اثر تحریم‌های غرب از ارزش روبل ۴۰ درصد کاسته شده و پیش‌بینی می‌شود که نرخ تورم در روسیه به ۱۰ درصد افزایش پیدا کند. کاهش بهای نفت در روزهای گذشته، دامنه آسیب‌های اقتصادی در روسیه را که یکی از تولیدکنندگان عمده نفت در جهان است، گسترده‌تر کرده و به مشکلات اقتصادی این کشور دامن زده است.

ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالانه‌اش در پارلمان روسیه گفت: «تحریم‌های اقتصادی غرب با وجود همه این مشکلات بهترین مشوق برای رسیدن به اهداف درازمدت ماست.»

او وعده داد که زمینه‌های سرمایه‌گذاری در روسیه را بیشتر فراهم کند و نرخ تورم را به چهار درصد کاهش دهد. او همچنین وعده داد که دولت روسیه در سال آینده مانع از افزایش قیمت مواد غذایی و دارو خواهد شد. او گفت دولت در نظر دارد برای مقابله با کاهش ارزش روبل اقدامات اثرگذاری انجام دهد.

رییس جمهور روسیه، غرب را به برآشفتن تعادل استراتژیک جهان متهم کرد، اما گفت روسیه قصد ندارد رابطه‌اش با اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا را قطع کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حسین

    پوتین با حمایت از اسد و اخوند ها نظم جهانی را به هم زده است

  • فرامرز

    پوتین سر عقل اومده