ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دو گروگان آفريقايی و آمريکايی طی عمليات نجات در يمن کشته شدند

يک مقام ارشد دفتر رياست‌جمهوری يمن گفته لوک سومرز، خبرنگار آمریکایی از صحنه عمليات به بيرون انتقال يافت، اما بر اثر جراحت‌های وارده در طی عمليات نجات جان سپرد.

يک معلم از آفريقايی جنوبی و يک روزنامه‌نگار آمريکايی که گروگان پيکارجويان القاعده در يمن بودند، طی عمليات نجات مشترک نيروهای آمريکايی و ارتش يمن کشته شدند.

بزرگ‌ کنید
سومرز از صحنه عمليات به بيرون انتقال يافت، اما بر اثر جراحت‌های وارده در طی عمليات نجات جان سپرد

به گزارش خبرگزاری «رويترز»، چاک هگل وزير دفاع آمريکا اعلام کرد که بامداد شنبه ششم دسامبر، طی عملياتی برای نجات لوک سومرز، گروگان آمريکايی در يمن، نيروهای القاعده او و پير کورکی، يک گروگان ديگر اهل آفريقای جنوبی را به قتل رساندند.

همچنين ژنرال ارشد علی الاحمد، رئيس اداره امنيت ملی يمن، اعلام کرد که سومرز در جريان حمله به پايگاه القاعده کشته شد و ديگر گروگان‌های اين گروه نيز به بيمارستان منتقل شدند. او پیرامون گروگان‌های نجات‌يافته اطلاعات چندانی نداده است.

در همين زمینه، يک مقام ارشد دفتر رياست‌جمهوری يمن نيز به رويترز خبر داده که سومرز از صحنه عمليات به بيرون انتقال يافت، اما بر اثر جراحت‌های وارده در طی عمليات نجات جان سپرد.

يک گروه خيريه و امدادرسانی به نام «هديتِ بخشندگان» نيز اعلام کرد که پير کورکی، معلم اهل آفريقای جنوبی و از اعضای اين گروه کشته شده‌ است.

پيشتر امروز صبح وزارت دفاع يمن در بيانيه‌ای اعلام کرده‌ بود که ارتش اين کشور طی يک عمليات نظامی موفقيت‌آميز توانسته يک گروگان آمريکايی را آزاد و ۱۰ عضو القاعده را به قتل برساند. اين عمليات در جنوب يمن و در استان شبوه اجرا شده‌ بود.

روز چهارشنبه سوم دسامبر ويدئويی از سوی القاعده در جزيره‌العرب منتشر شد که در آن مردی سومرز را نشان می‌داد و تهديد می‌کرد که اگر به خواسته‌های آنها عمل نشود، وی را به قتل می‌رسانند. درباره این خواسته‌ها اطلاعاتی در ويدئوی مزبور اعلام نشد.

روز پنج‌شنبه چهارم دسامبر نيز ايالات متحده در واکنش به اين ويدئو اعلام کرد که ماه گذشته عمليات ناموفقی را برای نجات سومرز انجام داده‌ است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • فرامرز

    عاقبت دفاع از دولت استبدادی عراق و سوریه و یمن همینه.امریکا همه جا منفور است