ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ادامه اعتراض‌ها به پليس و دستگاه قضايی در آمريکا

در چهارمین روز اعتراضات نيويورک، معترضان در ترمينال مرکزی دراز کشيدند تا نسبت به بی‌توجهی پليس و رهاکردن طولانی‌مدت گارنر و براون در خيابان واکنش نشان دهند.

اعتراض‌ها در آمریکا به تصميم هيئت منصفه عالی برای متهم‌نکردن يک افسر پليس سفيدپوست در مرگ يک مرد سياه‌پوست غيرمسلح به خشونت کشيده شد.

بزرگ‌ کنید
چهارمین روز اعتراضات نیویورک؛ معترضان به‌طور نمادین همان‌گونه که «اريک گارنر» که بر زمین افتاده و به او کمکی نشد، دراز کشیده‌اند

به گزارش خبرگزاری «آسوشيتدپرس»، مقام‌های ايالت کاليفرنيا اعلام کردند که تظاهرات اعتراضی در اين منطقه روز شنبه ششم دسامبر به خشونت کشيده شد و معترضان نقاب‌دار شيشه برخی مغازه‌ها را شکاندند و شروع به پرتاب اشياء مختلف به‌سوی پليس کردند.

سخنگوی پليس اعلام کرد که بر اثر اين اعتراض‌ها يک افسر پليس در برکلی به خاطر جراحت شانه در بيمارستان مورد درمان قرار گرفت و تعدادی از مغازه‌ها غارت شدند.

اريک گارنر، سياه‌پوست دستفروشی که سيگار نخی می‌فروخت، در اثر خشونت يک افسر پليس نيويورک که برای دست‌گيری او به گردنش فشار آورد، کشته شد؛ اما هيئت منصفه عالی رای به عدم محکوميت او داد. اين اتفاق اندکی پس از آن افتاد که در اتفاقی مشابه، يک افسر پليس سفيدپوست در فرگوسن به خاطر قتل مايکل براون، يک جوان سياه‌پوست ۱۸ ساله غيرمسلح محکوم نشد. همچنين پيش از آن، يک افسر پليس سفيدپوست پسر ۱۲ ساله سياه‌پوستی را که در پارک با تفنگ اسباب‌بازی نشسته‌بود، هدف شليک گلوله قرار داد و کشت.

«ببين همه چه عشقی نثار پدرت می‌کنند»

اين ماجراها به خشم مردم آمريکا عليه سيستم پليسی و قضايی اين کشور انجاميد. پس از اعلام رای هيئت منصفه عالی در جريان پرونده فرگوسن و سپس نيويورک، صدهاهزار نفر در شهرهای مختلف آمريکا به خيابان ريختند تا اعتراض خود را نشان دهند.

بزرگ‌ کنید
اريک گارنر، دستفروشی که سيگار نخی می‌فروخت، در اثر خشونت پليس نيويورک که به گردنش فشار آورد، کشته شد

اعتراضات به طور کلی و به‌خصوص در نيويورک «غيرخشونت‌آميز» توصيف شد. بازماندگان خانواده گارنر نيز از اين اعتراض‌‌ها استقبال کردند.

اساو گارنر، همسر او به آسوشيتدپرس گفت که تظاهرات را از پنجره آپارتمان ديده و به پسر خود گفته‌است: «ببين همه چه عشقی نثار پدرت می‌کنند.»

اعتراضات در نيويورک در حالی به روز چهارم خود وارد شد که بسياری از  مردم در ترمينال مرکزی دراز کشيدند تا نسبت به بی‌توجهی پليس و رهاکردن طولانی‌مدت گارنر و براون در خيابان پس از واردآوردن جراحت به آنها واکنش نشان دهند. آنها سپس به سمت ميدان تايمز، ميدان اصلی نيويورک راهپيمايی کردند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.