ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

علی مطهری: شورای عالی امنيت ملی انتشار تصوير کروبی و موسوی را ممنوع کرده است

علی مطهری می‌گويد شورای عالی امنيت ملی انتشار عکس ميرحسين موسوی و مهدی کروبی را در مطبوعات ممنوع کرده اما در مورد محمد خاتمی چنين ممنوعيتی وجود ندارد.

علی مطهری، نماينده مجلس ايران می‌گويد شورای عالی امنيت ملی اين کشور، انتشار عکس ميرحسين موسوی و مهدوی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان را در رسانه‌ها و مطبوعات ممنوع کرده است.

علی مطهری در جمع دانشجويان دانشگاه اصفهان

خبرگزاری تسنیم گزارش داد که علی مطهری در جمع دانشجويان دانشگاه اصفهان گفته است چون پيشتر نماينده مجلس در هيأت نظارت بر مطبوعات بود، از اين «واقعيت» در مورد ممنو‌ع‌التصويری موسوی و کروبی خبر دارد.

مطهری افزوده است که ممنوعيتی در مورد انتشار تصوير محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران وجود ندارد.

موسوی، کروبی و زهرا رهنورد بدون برگزاری دادگاه از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌برند و تلاش‌ها برای رفع حصر از آن‌ها تاکنون به نتيجه نرسيده است.

علی مطهری، شورای عالی امنيت ملی را نهادی صالح برای حصر موسوی، کروبی و رهنورد ندانسته و افزوده است: «حصر در اختيار شورای عالی امنيت نبوده و بايد در دادگاه صالحه‌ای در محاکم قضايی تفهيم اتهام شود و حصر خلاف حکم قضايی و خلاف اصول قانون اساسی است.»

شورای عالی امنيت ملی جمهوری اسلامی ايران، با هدف «تأمين منافع ملی و پاسداری از انقلاب ايران  و تماميت ارضی کشور و حاکميت ملی» تشکيل شده است. رياست اين شورا بر عهده رئيس‌جمهور است.

حسن روحانی، رئيس‌جمهور در حال حاضر رئيس شورای عالی امنيت ملی و علی شمخانی نيز دبير اين شورا است. اعضای اين شورا را مقامات عالی‌رتبه سياسی، نظامی و اطلاعاتی ايران تشکيل می‌دهند.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی

به‌گفته مطهری، شورای عالی امنيت ملی و قوه قضائيه «بايد دست به دست هم داده و به دنبال راه‌حل برای اين موضوع باشيم. با سروصدا و احساسات، مسائل رفع نمی‌شود بلکه با گفت‌وگو، مسائل قابل حل بوده و بايد همه دانشگاهيان برای رفع اين مشکل تلاش کنند.»

اين نماينده منتقد سياست‌های حکومت ايران گفته است: «شورای عالی امنيت ملی هنوز حکم جديدی غير از حکم اوليه صادر نکرده و قوه قضائيه نيز هنوز اقدامی نکرده و بايد محاکمه تمام افراد دخيل در فتنه زودتر انجام شود.»

علی مطهری از حصر خانگی به‌عنوان «سنت غلطی» ياد کرده که در جمهوری اسلامی «باب شده است.»

او گفته: «در زمان حصر آيت‌الله حسين‌علی منتظری، او با اقوام و خويشان خود ديدار می‌کرد و پس از رفع حصر نيز يک هفته مردم به ديدار او رفتند و اتفاقی نيفتاد اما حصر موسوی و کروبی شديد است و در حال حاضر کروبی تنها قادر به ملاقات همسر خود بوده و موسوی اجازه ديدار با سه دختر خود را دارد.»

شيخ خزعل فرماندار خرمشهر، نصرت‌الدوله فيروز وزير ماليه رضاشاه، حسن مدرس از نمايندگان مجلس شورای ملی، محمد مصدق نخست‌وزير ايران و محمود طالقانی از اعضای جبهه ملی از جمله کسانی هستند که در دوره حکومت پهلوی در حصر خانگی قرار گرفتند.

مهدی حائری يزدی، محمدصادق روحانی، نورالدين کيانوری، حسين‌علی منتظری، ميرحسين موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد نيز از جمله افرادی هستند که در دوره حکومت جمهوری اسلامی در ايران حصر خانگی شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.