ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نرخ آرد نانوايی‌ها هم ۴۴ درصد گران شد

در پی افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان، نرخ آرد نيز ۴۴ درصد گران شد و تغییری در وضعیت نانوایی‌ها ایجاد نشد.

با افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان، اکنون نرخ آرد نيز ۴۴ درصد گران شده تا به این ترتیب تغییری در وضعیت نانوایی‌ها ایجاد نشود.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) محمدرضا نظر‌نژاد، رئيس اتحاديه نانوايی‌های سنگکی در این‌باره گفت: «ما در صورتی موافق افزايش نرخ نان بوديم که نرخ آرد هيچ تغييری نکند اما با افزايش ۳۰ درصدی نرخ نان شاهد رشد ۴۴ درصدی بهای آرد هستيم.»

نانوایی‌ها پيش از اين ۱۰۰ کيسه آرد را دو ميليون و ۴۳۰ هزار تومان تهيه می‌کردند که با افزایش قیمت، ۱۰۰ کيسه آرد را سه ميليون و ۳۵۰ هزار تومان خريداری می‌کنند.

به‌گفته رئيس اتحاديه نانوايی‌های سنگکی در واقع با افزايش نرخ آرد هيچ تغييری در وضعيت نانوايی‌ها به‌وجود نيامده است.

طبق مصوبه جدید دولت از روز از دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۳۰ درصد قیمت نان افزایش یافت و قیمت نان سنگک از ۶۰۰ تومان به ۷۸۰ تومان، نان بربری از ۵۰۰ تومان به ۶۵۰ تومان، نان لواش از ۱۶۰ تومان به ۲۰۸ تومان و نان تافتون از ۳۰۰ به ۳۹۰ تومان افزایش یافت. حتی هر قرص نان سنگک در برخی شهرهای ایران ۱۵۰۰ تومان و هر قرص بربری ۱۳۰۰ تومان هم عرضه شد.

دولت با افزایش نرخ نان در نظر دارد مانع از زیان نانوایی‌ها و افت کیفیت نان شود. هم‌زمان با افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان، سهمیه آرد نانوایان هم ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.

محمدرضا نظر‌نژاد، آبان‌ماه سال جاری به مسئولان گفته بود که در صورت افزايش بهای نان نبايد نرخ آرد افزايش پيدا کند.

آخرین تغییر قیمت نان در ایران خردادماه ۹۱ بود اما نانوایی‌ها با افزایش نرخ آب، برق، گاز و دستمزد کارگران در سال جاری، خواهان افزایش قیمت نان تا ۴۰ درصد شدند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.