ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جو کوکر، خواننده کهنه‌کار راک درگذشت

کوکر به خاطر صدای شفافش شهرت داشت. او بر راک، پاپ و بلوز مسلط بود و با اجرای تازه ترانه‌های قدیمی روح تازه‌ای در آن‌ها می‌دمید.

جو کوکر، هنرمند کهنه‌کار موسیقی راک در هفتاد سالگی درگذشت.

جو کوکر، خواننده کهنه‌کار راک

کوکر یکی از بهترین خوانندگان موسیقی راک در روزگار ما بود که به خاطر صدای شفافش و حرکاتی که هنگام اجرای ترانه‌هایش روی صحنه انجام می‌داد، شهرت جهانی داشت. او چندی پیش از درگذشتش خبر داده بود که در سال ۲۰۱۵ آلبوم تازه‌ای را منتشر می‌کند.

کوکر ۲۰ مه ۱۹۴۴ در شهر صنعتی شفیلد در بریتانیا که مرکز تولید فولاد است، متولد شد. او تعمیرکار بود، اما در هفده‌سالگی به موسیقی روی آورد و در کلاب‌های شبانه روی صحنه رفت.

جو کوکر با بازخوانی ترانه «With a little help from my friends» از بیتل‌ها در جشنواره ووداستاک در سال ۱۹۶۹ به شهرت جهانی رسید. از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ترانه‌های او می‌توان از دو ترانه «You Are so Beautiful» و «Unchain my Heart» یاد کرد.

جو کوکر به خاطر بازخوانی ترانه‌های قدیمی و شناخته‌شده و خاطره‌انگیز در اجراهایی روزآمد شهرت دارد. او با صدای صیقل یافته‌اش بر موسیقی راک، پاپ و بلوز تسلط داشت و از این توانایی برخوردار بود که به ترانه‌های قدیمی روحی تازه بدمد. بسیاری از ترانه‌هایی که او خواند و با اقبال مردم مواجه شد و به فروش بالایی دست یافت، ساخته رندی نیومن است.

کمتر هنرمند راکی به اندازه جو کوکر فراز و نشیب‌های ویرانگری را از سر گذرانده است. اعتیاد به الکل و مواد مخدر زندگی او را تحت تأثیر قرار داده بود. او اما همواره بر خودش مسلط می‌شد و بحران‌ها را از سر می‌گذراند.

در سال‌های دهه ۱۹۷۰ کوکر بیش از هر وقت دیگری در زندگی‌اش به مواد مخدر و الکل آلوده بود. در گفت‌و گویی گفته است: «در آن سال‌ها هر جا می‌رفتی، مواد مخدر در دسترس بود. من هم درنگ نمی‌کردم و تا به خودم می‌آمدم، می‌دیدم در دور باطلی افتاده‌ام. وقتی کار به اینجاها بکشد، دشوار می‌توان خود را نجات داد.»

پس از آنکه جو کوکر ازدواج کرد، پم بکر، همسرش به او کمک کرد مسیر زندگی‌اش را تغییر دهد و به هنرش بیشتر بپردازد. در سال‌های دهه ۱۹۸۰ او از نو خود را مطرح کرد. « When the Night Comes» از ترانه‌های معروف او در این دوره شکوفایی هنری است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.