ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک عضو حماس در حمله نیروهای اسرائیلی کشته شد

در درگیری‌های مرزی نوار غزه، پس از حمله نیروهای فلسطینی، یک عضو شاخه نظامی حماس در حمله نیروهای دفاعی اسرائیل کشته شد.

منابع پزشکی فلسطین و ارتش اسرائیل اعلام کردند که در درگیری‌های روز چهارشنبه ۲۴ دسامبر / ۳ دی نوار غزه، در حمله نیروهای دفاعی اسرائیل موسوم به «تزاحال» یکی از اعضای شاخه نظامی حماس کشته شده است.

نزدیکان تیسیر الاسمیری، عضو کشته‌شده شاخه نظامی حماس در بیمارستان خان یونس

به‌گزارش رویترز «تزاحال» در بیانیه‌ای گفته است نیروهای گشت‌زنی اسرائیل مورد هدف تک‌تیراندازهای فلسطینی قرار گرفتند که در پاسخ حمله زمینی و هوایی اسرائیل آغاز شد.

منابع نزدیک به حماس اعلام کرده‌اند که فرد کشته شده تیسیر الاسمیری نام دارد و ۳۳ ساله است. وی از اعضای یک واحد نظارت بر جنوب نوار غزه بود.

پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل ضمن بیان این‌که این حمله دومین حمله در یک هفته اخیر است، آن را «نقض مرگبار آرامش نسبی در امتداد مرز غزه و نقض آشکار حاکمیت اسرائیل» نامید.

خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از ارتش اسرائیل نوشته است حمله هوایی و آتش تانک‌های زرهی این کشور به سوی منطقه‌ای در شرق خان یونس بوده است.

این خبرگزاری همچنین به‌نقل از منابع حماس گفته است تیسیر الاسمیری، عضو گردان عزالدین قسام در منطقه شرق خان یونس بود.

حماس نیز اسرائیل را متهم به تلاش برای ورود به نوار غزه کرده است. سامی ابو زُهری، سخنگوی حماس گفت: «اشغالگران اسرائیل مسئول تنش در شرق خان یونس هستند. آن‌ها تلاش کردند که از موانع مرزی عبور کنند و حماس را مجبور به پاسخ کردند.»

نیروی هوایی اسرائیل روز جمعه مواضع جنبش حماس را بمباران کرد. این حمله که در پاسخ به موشک‌اندازی‌ها به سوی خاک اسرائیل بود، نخستین بمباران پس از درگیری‌های نظامی تابستان گذشته بود.

در جنگ ماه‌های ژوئیه و اوت بیش از دو هزار و ۱۰۰ فلسطینی کشته شدند که بیشتر آن‌ها را غیرنظامیان تشکیل می‌دادند. در طرف اسرائیل ۶۷ سرباز و ۶ غیرنظامی کشته شدند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    رهبران حماس با پولهای اهدایی بهترین زندگی را در هتل و زمین ورزشی میگذرانند و با هواپیمای شخصی مسافرت میکنند و با پرتاب موشکهای اهدایی حکومت اسلامی با سرنوشت مردم فلسطین بازی میکنند.