ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محاکمه دو راننده زن عربستانی در دادگاه مخصوص تروریسم

اتهام آنها نشر عقايد مخالف‌خوان در اينترنت اعلام شده. همزمان گفته می‌شود انتشار تصاویر آنها هنگام رانندگی در امارات دلیل این بازداشت بوده است.

دو زن شهروند عربستان سعودی که حدود یک‌ماه پیش به خاطر تخطی از ممنوعیت رانندگی زنان به زندان افتادند، روز پنج‌شنبه ۲۵ دسامبر به دادگاه مخصوص رسیدگی به جرایم مرتبط با تروریسم ارجاع داده‌ شده‌اند.

دادگاه مخصوص جرایم تروریستی در ریاض، «دادگاه مجرمان حرفه‌ای» خوانده می‌شود

تعداد زیادی از نزدیکان این دو متهم به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفته‌اند که وکلای مدافع زنان یادشده بلافاصله نسبت به تصمیم دادگاه در این مورد واکنش نشان داده و خواستار تجدیدنظر در آن شده‌اند. دادگاه مخصوص جرایم تروریستی در ریاض، «دادگاه مجرمان حرفه‌ای» خوانده می‌شود. عربستان تاکنون چندین‌بار فعالان سیاسی خود را در این دادگاه محاکمه کرده‌است.

بنا به اطلاع نزديکان اين دو فرد، اتهام لجين الهذلول ۲۵ ساله و ميسا العبودی ۳۳ ساله نه رانندگی، که نشر عقايد مخالف‌خوان در اينترنت بوده‌است. به گزارش آسوشيتدپرس، نزديکان دو متهم به دليل حساسيت پرونده از ذکر جزئيات بيشتر خودداری کرده‌اند و همگی به‌دليل هراس از عکس‌العمل حکومت، خواستار عدم انتشار نام خود بوده‌اند.

الهذلول در امارات متحده گواهينامه رانندگی دريافت، و در ۳۰ نوامبر در يوتيوب ويدئويی از خود در حال رانندگی در امارات منتشر کرد. او به محض ورود به عربستان از سوی مرزبانان زندانی شد. چندی بعد ميسا العبودی در حالی‌که با خودرو از امارات برای او که در بازداشت بود غذا و لباس می‌برد، خود نيز به اسارت مرزبان‌های عربستان درآمد.

زنان در عربستان سعودی برای کسب حق آزاد رانندگی چندین‌بار کمپین‌های اعتراضی تشکیل داده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.