ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

‬‎‫‫ایران از نظر تعداد زندانی در لیست ۱۰ کشور اول جهان‬‎

حدود ۲۱۰ هزار زندانی در ایران وجود دارد که سن بیش از هفتاد درصد آنها زیر۴۰ سال است. تعداد زندانیان ایران نسبت به ۳۶ سال پیش ۲۱ برابر شده.

محمدباقر ذوالقدر، معاون راهبردی قوه قضائيه امروز يکشنبه هفتم دی‌ماه، گفت که ايران از نظر تعداد زندانی جزو ۱۰ کشور اول در جهان است.

بزرگ‌ کنید
بیش از هفتاد درصد از جمعیت زندانیان در ایران را افراد زیر چهل سال تشکیل می‌دهد

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، ذوالقدر تعداد زياد زندانيان در ايران را نشان دهنده عدم توجه به پيشگيری از وقوع جرم در جامعه دانست.

تا پیش از انقلاب سال ۵۷ در ایران، تعداد زندانیان این کشور با جمعیت ۳۶ میلیونی آن سال، حدود ۱۰ هزار تن بود. اکنون بنا بر آخرین آمارهای منتشر شده، حدود ۲۱۰ هزار زندانی در ایران وجود دارد.

این آمار نشان می‌دهد با توجه به جمعیت هفتاد و چند میلیونی ایران، جمعیت زندانیان نسبت به پیش از انقلاب ۲۱ برابر شده است.

محمدباقر ذوالقدر که در همايش «ارتقای اثربخشی برنامه‌ريزی در پيشگيری از وقوع جرم» صحبت می‌کرد، وضعيت شيوع جرايم در جامعه ايران را «غيرقابل قبول» خوانده است.

۷۰ درصد از زندانیان زیر ۴۰ سال

اين مقام ارشد قوه قضائيه گفته گزارش‌های ناجا(نيروی انتظامی) حاکی از نابسامانی کشور است؛ رشد تصاعدی پرونده‌های قوه قضائيه هشداردهنده‌است؛ و گزارش‌های فساد در سازمان بازرسی نيز «در شأن جامعه نيست.»

معاون قوه قضائيه گزارش‌های ناجا، پرونده‌های دستگاه قضايی، گزارش‌های نهادهای نظارتی و تعداد زندانيان را به عنوان شاخص‌هایی برای درک سنجش جرم در جامعه نام برد.

بنابر گزارش‌ها یکی از دلایل افزایش تعداد زندانیان در ایران به نسبت سایر کشورها، اعمال مجازات زندان برای شماری از جرایمی است که در کشورهای دیگر معمولاً با جریمه مالی یا محرومیت مجرم از برخی حقوق اجتماعی داده می‌شود. همزمان بسیاری از مقام‌های ایران یکی از مهم‌ترین مشکلات زندانیان جوان در ایران را «بیکاری» آن‌ها می‌دانند.

بیش از ۷۰ درصد از جمعیت زندانیان در ایران را افراد زیر ۴۰ سال تشکیل می‌دهد؛ امری که حکایت از جوان بودن میانگین سن زندانیان در ایران دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

      مردم گرسنه وبیکارند ..... و نهادهای حوزوی و شبه حوزوی، جمعاً ۱,۴۳۲.۶ میلیارد تومان از بودجه را به خود اختصاص داده‌اند!! پول نفت کجا میرود؟ بودجه ۱۰ هزار ميليارد تومانی ! جمهوری اسلامی برای "کشورهای هدف" (شامل سوريه و لبنان) که صرف مداخله جويی نظامی و دادن رانت به همپيمانان نظام در اين کشورها می شود!  به گزارش ایرنا «حبیب اله آصفی» فرماندار ویژه دزفول نسبت به گسترش دامنه اعتیاد در جامعه به دلیل مواد مخدر ارزان هشدار داد و گفت:متاسفانه قیمت مواد مخدر از سبزی خوردن نیز ارزان تر شده است. افراد سودجو ، هزینه ترانزیت مواد مخدر را تامین کرده تا جوانان به راحتی به مواد مخدر ارزان دست یابند!!

  • جواد احسانی

    آمار زندانیان دادگاه ویژه روحانیت منظور نشده۰ضمناً یک سری هم که باید بود زندانی شوند ولی چون کشششششش داده نشد فعلاً آزادند را باید جزو زندانی های آزاد آزاد درنظر گرفت«زندانیان عزیز، نظر کرده»۰