ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

با افزایش آلودگی هوا، طرح ترافیک روزانه در تهران فروخته نمی‌شود

با افزایش آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر، کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوا اعلام کرد فروش روزانه طرح ترافیک در روزهای آینده متوقف خواهد شد، اما مدارس تهران تعطیل نمی‌شوند.

با افزایش آلودگی هوا در تهران طی روزهای اخیر، کمیته مواقع اضطراری آلودگی هوای استان تهران اعلام کرد فروش روزانه طرح ترافیک در روزهای آینده متوقف خواهد شد، اما مدارس تهران تعطیل نمی‌شوند.

بزرگ‌ کنید
با آغاز زمستان، آلودگی هوا در تهران دوباره افزایش یافته است

حسن کریمی معاون عمرانی استانداری تهران در این رابطه اعلام کرد با توجه به احتمال تداوم پایداری هوا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، نهم  و دهم دی ماه، و انباشت آلاینده از روزهای گذشته، جلسه کمیته مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران در استانداری تهران تشکیل و تصمیم گرفته شد تا فروش طرح ترافیک روزانه در این روزها متوقف شود.

به گفته کریمی گرچه در این جلسه نماینده وزارت بهداشت پیشنهاد تعطیلی مدارس تهران را مطرح کرد، اما اعضای کمیته اضطرار آلودگی هوا عنوان کردند که ضرورتی برای تعطیلی مدارس نیست.

او در خصوص دلیل مخالفت با تعطیلی مدارس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، ۹ و ۱۰ دی ماه گفت: «در روز چهارشنبه که بیشترین میزان آلودگی هوا را خواهیم داشت، میزان آلایندگی هوا از ۱۵۰تجاوز نخواهد کرد. به همین دلیل هیچ تعطیلی و محدودیتی در جلسه مصوب نشد و تنها تذکراتی درخصوص اینکه کلاس‌های ورزش مدارس محدود یا تعطیل شود و در این دو روز با کارخانه‌هایی که آلایندگی دارند برخورد شدید صورت گیرد، عنوان شد. ضمن اینکه درخصوص تعطیلی ورزش‌های صبحگاهی در پارک‌ها توسط صداوسیما اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

با این حال، او از خانواده‌ها خواست تا در روز چهارشنبه کودکان خود را به مهد کودک نبرند.

محمد هادی حیدرزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در خصوص دیگر تصمیمات این جلسه اعلام کرد توقف فعالیت کلیه معادن شن و ماسه و کارخانه های آسفالت در شهریار و ملارد، شهر قدس و پاکدشت و همچنین تشدید برخورد با خودروهای دودزا و موتورسیکلت‌ها توسط پلیس راهور از جمله مصوبات این جلسه بود.

در همین حال مجید آزادی، مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک گفت که با توجه به پایداری جوی در کشور به ویژه تهران، در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در پایتخت انباشت آلایندگی خواهیم داشت که این میزان در روز چهارشنبه به اوج می رسد.

او به خبرگزاری ایرنا گفته است از پنج‌شنبه سامانه‌ای از شمال غرب در ترازهای میانی وارد کشور می‌شود که دارای قدرت زیادی نیست تا آلایندگی را به کلی از بین ببرد اما تا حدودی از انباشت آلاینده ها می‌کاهد. با ورود این سامانه در روزهای پنج شنبه، جمعه هفته جاری و شنبه و یکشنبه هفته آینده تا حدودی از شدت آلودگی کاسته می‌شود.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.