ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقاد هاشمی رفسنجانی از صدا و سیما

هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفته است: «این روزها چقدر از صدا و سیما علائم تفرقه پخش می‌شود و چیزهایی به خورد مردم می‌دهیم که نبوده و این تفرقه‌ها خدمت به کشور و انقلاب نیست.»

علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، در سخنرانی روز پنج‌شنبه، یازده دی‌ماه خود در دانشگاه تهران، از صدا و سیما انتقاد کرد.

هاشمی رفسنجانی: ما ۳۰ سال تلاش کردیم که در کشور اتحاد درست کنیم اما چون عمل و اجرا با آن نیست اجرایی نمی‌شود و ما باید عملا وارد شویم

او این مجموعه را که زیر نظر رهبر ایران اداره می‌شود متهم کرد که «علائم تفرقه پخش می‌کند.»

هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفته است: «انقلاب ما انقلاب رحمت بود. در واقع به وجود آوردن تفرقه خدمت به انقلاب و کشور نیست و تفرقه ایجاد کردن ضد اسلام است. این روزها چقدر از صدا و سیما علائم تفرقه پخش می‌شود و چیزهایی را به خورد مردم می‌دهیم که نبوده و این تفرقه‌ها خدمت به کشور و انقلاب نیست.»

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گزارش کرده است که هاشمی رفسنجانی با حضور در همایش پیامبر رحمت و مدارا که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفته است: «این جلسه در شرایطی برگزار می‌شود که دنیای اسلام برعکس آنچه بوده، گرفتار مصیبت بزرگی شده است. در حال حاضر مسلمانان تندرو و نفهم اسلام را به گونه دیگری معرفی می‌کنند که در واقع خلاف ماهیت اسلام است.»

او در ادامه گفته است: «غربی‌ها خیلی تلاش کردند اسلام را دین شمشیر معرفی کنند. آن‌ها زمانی چنین تلاشی را داشتند که دنیا به سوی الفت می‌رفت. غربی‌ها نتوانستند اسلام را دین شمشیر معرفی کنند ولی متأسفانه خود مسلمانان تحت عنوان اسلام، اسلام‌هراسی به وجود آوردند.»

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفته است: «اگر بخواهیم با دیکتاتوری آرامش را در جایی قرار دهیم در واقع ضد خودش عمل می‌کند. اگر در سراسر جهان اسلام را مشاهده کنیم می‌بینیم که به نام دین و پیغمبر چه اقداماتی انجام می‌دهند که می‌توان گفت این مصیبت، مصیبت تازه‌ای است و ما به عنوان انقلاب اسلامی در این راستا مسئولیت بزرگی داریم.»

هاشمی رفسنجانی با طرح این ادعا که «آن‌ها با کارهای‌شان چهره پیامبر را مخدوش کرده‌اند»، اضافه کرده است که «باید حقایق را صریح‌تر بیان کنیم و جامعه و نسل جوان را با این تفرقه‌افکنی‌ها بیشتر آشنا کنیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران با اشاره به پیشرفت‌های وسایل ارتباط جمعی تاکید کرده که  «در حال حاضر وسایل مخابره اخبار پیشرفت کرده و هر حرفی که بزنیم به زودی انعکاس پیدا می‌کند.»

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این ادعا که «ما ایرانی‌ها با اتحاد توانستیم آن رژیم را با آن همه قدرت و آن همه پشتیبان به زیر بکشیم اما مثل انقلاب‌های دیگر باقیمانده‌های رژیم را بیرون نکردیم»، گفته است: «در واقع انقلاب ما انقلاب رحمت بود. ارتش، پلیس و سایر نهادها به کار خود ادامه دادند.»

این سخنان هاشمی رفسنجانی در شرایطی مطرح شده که هر سال در ایران پنج روز فاصله دو روایت از تولد پیامبر اسلام به عنوان هفته وحدت جشن گرفته می‌شود. با این حال هاشمی معتقد است تلاش ۳۰ ساله برای ایجاد اتحاد در کشور چون عمل و اجرا با آن همراه نبوده،اجرایی نشده است.

همایش پیامبر رحمت و مدارا با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

    “هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفته است: «انقلاب ما انقلاب رحمت بود.”!! دلایل رحمت ایشان  : دادگاههای تیر باران  فله ای  هویدا و تیمسار جهانبانی و افرادغیر مجرم جنایی  وابسته بحکومت قبلی در سال ۵۷. کشتار فله ای ترکمن ها و اکراد  در سال ۵۸ . نا دیده گرفتن ملاقات شورای انقلابتان از روز اول با امریکاییها سند از سفارت ساختید تا بازرگان برکنار و تند روها را حاکم کردید . اعدام هزاران نفر شامل زنان حامله و نوجوانان  در دهه شصت و با بولدوزر جسدها را شبانه دفن کردید . فروهر و فرخزاد و بختیار ها را تکه تکه کردید و مختاری و سیرجانی ها را کشتید. ادامه جنگ بیهوده حمایت کردید و هزاران نوجوان را بر روی میادین مین فرستادید. به کوی دانشگاه حمله کردید و دانشجویان را به خیابان پرتاب کردید. دوستت را یک شبه ولی عظما کردی تا روی  اقا محمد قان قاجار را سفید کند! تجاوز و دست شکستن جوانان  مثل سهراب ها در کهریزک و کشتار نداها در خیابان . خود را امیر کبیر نامیدی و دست سرداران را برای غارتها بازی کردی . دنبال موشک و بمب و دخالت در سایر کشورها پرداختید و تحریم و اختلاس و دلالی را عادی جلوه دادید. همچنان هر صدای انتقاد را منافق و اهل فتنه و جاسوس نامیدید و زندانها را پر کردید و چوبه دارها  براه انداختید....

  • جواد

    نمیدونم رفسنجانی کجای تاریخ گیر کرده ولی الان خیلی وقته اطلاعات از طریق کبوتر پخش نمیشه برا ابروی خودشم شده حرفی بزنه که کسی بهش نخنده انقلاب رحمت منظورش پشت بوم مدرسه علوی بوده یا جنگ هشت ساله یا کشتار 68 یا کشتار دگراندیشان داخل و خارج

  • Majid

    "هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفته است: «انقلاب ما انقلاب رحمت بود." کدوم انقلاب؟ و کدوم رحمت؟  آقای رفسنجانی که خود با تقلب خامنه ای را بر تخت سلطنت نشاند اکنون به جای آنکه در آینه به صدا و سیمای آلوده و از زوار در رفته خود بنگرد و بجای آنکه در این روز آخر عمر خود با ته صدای باقی مانده خود به جرایم بیشمارش  اعتراف کرده و از حقیقت بگوید طبق عادت به دروغگویی ومکر ادمه داده، از دیگران انتقاد کرده، جنگ ۸ ساله خونین بین شعیه ایرانی و سنی عراقی را از یاد برده، و و و و و و و.  و اصلأ و ابدا از اینکه همین فردا بعد از ورود به قبر خود به دیدار  خالق حق میرود هیچ ترس و وحشتی به دل ندارد. اصلأ و ابدا.  بگو او تواناست كه از بالاى سرتان يا از زير پاهايتان عذابى بر شما بفرستد يا شما را گروه گروه به هم اندازد [و دچار تفرقه سازد] و عذاب بعضى از شما را به بعضى [ديگر] بچشاند. بنگر چگونه آيات [خود] را گوناگون بيان می‏كنيم باشد كه آنان بفهمند. (آیه ۶۵ از سوره ۶ در قرآن کریم)