ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کمی بهار؛ شهرنوش پارسی‌پور – ۷۲

شهرنوش پارسی‌پور - در حالى كه فروغ در مشكلات خود سرگردان است شوكت از شوهرش طلاق مى‌گيرد و به خانه مادرش مى‌آيد. او در اتاق كوچكى زندگى مى‌كند.

رمان «کمی بهار» در سال ۱۳۱۲ آغاز می‌شود؛ دو سال پیش از کشف حجاب. اردکان در این رمان صحنه‌ای‌ است که در آن و در قالب یک «ساگای خانوادگی» تاریخ ایران رقم می‌خورد.

خانم پارسی‌پور در این رمان می‌خواهد نشان بدهد که چگونه تحولات زن ایرانی در طول تاریخ، منجر به تحول مردان نیز می‌شود. «کمی بهار» همانطور که به‌تدریج نوشته می‌شود، در «رادیو زمانه» هم به شکل کتاب گویا در اختیار خوانندگان و شنوندگان قرار می‌گیرد.

شماره ۷۲ از این مجموعه را می‌توانید بشنوید. خلاصه این بخش چنین است:

در حالى كه فروغ در مشكلات خود سرگردان است شوكت از شوهرش طلاق مى‌گيرد و به خانه مادرش مى‌آيد. او در اتاق كوچكى زندگى مى‌كند. پروانه كه مرتب به ديدار او مى‌آيد دائم در اين‌باره حرف مى‌زند كه شوكت با پدرش آشتى كند. او به شدت نگران پدرش است. شوكت تصميم مى‌گيرد درباره عشقش به بهروز و اينكه خيال دارد با او ازدواج كند با پروانه حرف بزند. هنگامى كه مطلب را به پروانه مى‌گويد او به شدت حالش به هم مى‌خورد. در چنان وضعيتى است كه مادر نگران او مى‌شود. پروانه اعلام مى‌كند كه اگر شوكت دوباره ازدواج كند خودكشى خواهد كرد. او انچان مصمم حرف مى‌زند كه شوكت جداً تصميم مى‌گيرد رابطه خود را با بهروز قطع كند و...

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.