ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

گفت‌وگوی دو جانبه ايران و آمريکا در ژنو

علاوه بر دیدار دو جانبه کری و ظریف، قرار است روز‌های ۲۵ تا ۲۷ دی‌ماه، هیأت‌های مذاکره ايران و آمريکا نيز ديداری دوجانبه داشته باشند.

جان کری و محمد جواد ظريف، وزرای امور خارجه ايالات متحده آمريکا و ايران، چهارشنبه ۱۴ ژانويه/ ۲۴ دی‌ماه در شهر ژنو سوئيس ديدار رسمی و دو جانبه خواهند داشت.

بزرگ‌ کنید
جان کری و محمد‌جواد ظریف، وزرای امور خارجه ایالات متحده و ایران

این دومین دیدار و گفت‌و‌گوی رسمی دو جانبه دو طرف در ماه‌های اخیر است که پس از قطع رابطه ایران و ایالات متحده انجام می‌شود. این دو پیشتر در تاریخ دوم آذر ماه سال جاری/ ۲۳ نوامبر ۲۰۱۴ با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گویی دو جانبه داشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مقام ارشد وزارت امور خارجه‌ آمریکا اعلام کرد که کری و ظریف علاوه بر ملاقات دو جانبه، بیشتر قصد هدایت تیم مذاکره کننده را در این دور بر عهده خواهند داشت.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمريکا اين ديدار در چاچوب برنامه هسته‌ای ايران و پيش از آغاز دور جديد مذاکرات با گروه ۵+۱خواهد بود.

به گزارش ايسنا، خبرگزاری دانشجويان ايران، شنبه ۱۹ دی‌ماه نيز عباس عراقچی، معاون وزير خارجه ايران خبر داد که سرگئی ريابکوف،‌ معاون وزارت خارجه روسيه، دو روز پيش از ديدار ظريف و کری، با وزير خارجه ايران ديدار خواهد داشت.

قرار است روز‌های ۲۵ تا ۲۷ دی‌ماه هیأت‌های مذاکره ايران و آمريکا هم ديداری دوجانبه داشته باشند.

در پی هفت روز مذاکره پشت درهای بسته در وين، مذاکرات هسته‌ای ايران و کشورهای گروه ۵+۱ در مهلت تعيين‌شده (سوم آذر سال جاری) به توافق نهايی نرسيد. با تمدید دوباره مهلت رسیدن به توافق، ادامه مذاکرات به اول ژوئيه ۲۰۱۵/ ۱۰ تير ۹۴ موکول شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.