Share

شاکیان پرونده «تخلفات» سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی، با ارائه لایحه‌ای به دادسرای کارکنان دولت، خواهان بازداشت موقت او شدند.

سعید مرتضوی به ۳۷ نماینده مجلس در مجموع ۱۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به‌عنوان هدیه پرداخته است.

سعید مرتضوی به ۳۷ نماینده مجلس در مجموع ۱۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به‌عنوان هدیه پرداخته است.

خلیل بهرامیان، وکیل شاکیان مرتضوی در پرونده تأمین اجتماعی روز دوشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت که با توجه به شمار بالای متهمان این پرونده و «بیم تبانی» درخواست کرده‌ایم که مرتضوی بازداشت شود.

روز گذشته علی‌رضا محجوب، نماینده مجلس ایران و رئیس کمیته تحقیق‌ و تفحص از تأمین ‌اجتماعی به روزنامه شرق گفته بود که در پرونده «تخلفات» سعید مرتضوی، رئیس پیشین تأمین اجتماعی ۷۰ نفر به دادگاه احضار شده‌اند.

بیشتر بخوانید: ٧٠ تن از افراد مرتبط با پرونده سعید مرتضوی به دادگاه احضار شدند

با این حال خلیل بهرامیان می‌گوید شمار متهمان این پرونده ۱۵۰ نفر است.

به‌گفته این وکیل دادگستری «مرتضوی در این پرونده هم شخصاً و هم با مشارکت سایرین، اقدامات مجرمانه انجام داده و هنوز از کسانی که مرتضوی با کمک آن‌ها اقدامات مجرمانه انجام داده، تحقیقات لازم نشده است و دستگاه قضایی نمی‌تواند به سادگی از کنار این مسأله عبور کند.»

سعید مرتضوی در مورد این پرونده آخرین بار ششم دی‌ماه در شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت حضور یافت.

مرتضوی در گزارش هیأت تحقیق و تفحص مجلس، به تخلفاتی چون فروش غیرقانونی ۱۳۸ شرکت زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی «شستا» به بابک زنجانی، دادن پاداش‌های هنگفت به مدیران ارشد و میانی تأمین اجتماعی و پرداخت پول‌‌های مشکوک به تعداد قابل توجهی از مقامات دولتی و نمایندگان متهم شد.

طبق این گزارش، سعید مرتضوی به ۳۷ نماینده مجلس در مجموع ۱۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به‌عنوان هدیه پرداخته است.

سعید مرتضوی در ۲۴ آبان ۹۳ در پیوند با پرونده کهریزک، به طور دائم از احراز مشاغل قضایی و به مدت پنج سال از تصدی مشاغل دولتی محروم شد. این حکم در ۲۳ آذر برای اجرا به دوایر دولتی ابلاغ شده اما رسیدگی به پرونده تخلفات او در سازمان تأمین اجتماعی هم‌چنان بی‌فرجام مانده است.

Share