ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

امام جمعه تهران: حمله به «شارلی ابدو» کار غرب است

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه حمله تروریستی به دفتر نشریه «شارلی ابدو» را کار غرب دانست و گفت هدف آن‌ها «جنگ اعتقادی با جهان اسلام» است.

در حالی‌که در ایران اعتراضات سازماندهی شده علیه انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام در نشریه «شارلی ابدو» همچنان ادامه دارد، کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه گفت حمله تروریستی به دفتر این نشریه کار خود غرب است.

بزرگ‌ کنید
کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران

به‌گزارش منابع خبری ایران، کاظم صدیقی، روز جمعه سوم بهمن‌ماه گفت: «تروريست‌ها به مجله شارلی ابدو حمله بردند و چند نفر را کشتند با عکس‌العملی که نسبت به اين موضوع نشان دادند خباثت و رذالت خودشان را در سطح وسيع نشان دادند.»

وی تأکيد کرد: «حمله به اين مجله از طرف خودشان سازماندهی شده همان‌طور که در گذشته به دنبال بهانه‌ای برای حمله به افغانستان بودند.»

دفتر نشریه «شارلی ابدو» در پاریس صبح چهارشنبه ۷ ژانویه / ۱۷ دی مورد حمله دو تروریست به نام‌های سعید و شریف کواشی قرار گرفت. چهار کارتونیست برجسته این نشریه و در مجموع ۱۲ نفر در این حمله به قتل رسیدند و دو تروریست نیز دو روز بعد به‌دست پلیس کشته شدند. گروه القاعده یمن مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

در چند روز نخستِ پس از حمله به دفتر «شارلی ابدو» مقام‌های ایرانی از یک سو این حمله را محکوم و از سوی دیگر از اقدامات «تحریک‌آمیز» این نشریه «علیه اسلام» انتقاد کردند. برخی از رسانه‌ها و مقامات نیز این حمله را کار اسرائیل دانستند اما درباره این‌که کشورهای غربی خود عامل این ترورها هستند چیزی نگفتند.

تنها روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران در دیدار با مسئولان قضائی گفته بود: «بعيد نيست داستان ترور اخير و روند بعدی آن در فضاسازی‌‌های رسانه‌ای و حملات گسترده به مسلمانان مانند جريان ۱۱ سپتامبر حرکتی مشکوک و توطئه‌ای برای بدنام کردن مسلمانان و ايجاد اسلام‌هراسی باشد.»

امام جمعه تهران همچنین گفت: «کشورهای غربی به تربيت تروريست و تجهيز و حمايت همه‌جانبه گروه‌های تروريستی پرداخته‌اند تا زمينه‌های جنگ اعتقادی با جهان اسلام را به‌وجود آورند.»

روز پنج‌شنبه دوم بهمن‌ماه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در پیامی خطاب به جوانان اروپایی بدون اشاره به ترورهای اخیر پاریس از آن‌ها خواست تا به آن‌چه وی تبلیغات غرب علیه اسلام خواند باور نکنند.

در روزهای اخیر و در پی اعتراضات در برخی از کشورهای اسلامی علیه انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام در شماره جدید نشریه «شارلی ابدو»، در ایران نیز چند تجمع برگزار شده که به‌طور عمومی از سوی حکومت ایران سازماندهی شده بودند. امروز، جمعه سوم بهمن‌ماه نیز چنین تظاهراتی در تهران برگزار شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    ادعا و مدعی زیاد است ، به خصوص وقتی که هیچ سند و یا مدرکی نیز در باب اثبات آن ادعا وجود نداشته باشد و وقتی که چنین باشد، آن ادعا میشود پوج و واهی ، مثل همین ادعای شیخک امام جمعه . یک بار هم ادعا کرده بود که عدم حجاب و بی بند و باری زنان موجب پیدایش زلزله میشود ، که دیدیم در سطح بین المللی واکنشهای منفی زیادی را بر انگیخت و موجب بوجود آمدن کمپین ( سینه های لرزان ) شد . یک بار هم ادعا کرده بود که از پیکر شیخ فضل الله نوری صدای شنیدن تلاوت قرآن به گوش میرسیده است و شخصی که تا صبح آنجا بوده صدای قرآن را از پیکر فضل الله نوری شنیده است . حال این شیخک مردم را احمق فرض کرده یا خودش را قضاوت باکاربران محترم .