ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقال دومین فعال حقوق دراویش از بيمارستان به زندان

حميدرضا مرادی به بيماری قلبی و گرفتگی شديد عروق ناحيه پا مبتلاست. پیش از او مصطفی دانشجو بدون ترخيص پزشک به زندان منتقل شده بود.

مصطفی دانشجو و حميدرضا مرادی سروستانی، فعال زندانی حقوق دراویش گنابادی در روزهای چهارشنبه و شنبه بدون اجازه پزشک از بیمارستان به زندان منتقل شده‌اند.

حميدرضا مرادی سروستانی (راست) و مصطفی دانشجو، دو تن فعالان زندانی حقوق دراویش

به گزارش سایت مجذوبان نور که از حقوق دراویش در ایران حمایت می‌کند، حميدرضا مرادی سروستانی به بيماری قلبی و گرفتگی شديد عروق ناحيه پا مبتلاست و در بيمارستان سينا بستری بود.

وی روز شنبه چهارم بهمن‌ماه در حالی که طبق تجويز تيم پزشکی بايستی برای مشاوره قلبی به بيمارستان «شهدا» اعزام می‌شد، در طول مسير بدون اعلام قبلی به جای اعزام به بيمارستان به زندان انتقال يافت.

این در حالی است که تيم جراحی عروق بيمارستان سينا نسبت به ادامه اقدامات درمانی حميدرضا مرادی بر بررسی و کنترل بيماری و همچنين پرهيز از استرس جهت جلوگيری از تشديد آن تأکيد کرده بود.

مصطفی دانشجو نیز طبق آخرين گزارش‌های پزشکی، قريب به ۵۰ درصد ريه‌اش از کار افتاده و بدون ‌آن‌که پزشکان با ترخيص وی موافقت کنند، روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه از سوی دادستانی تهران به زندان اوين بازگردانده شد.

این زندانی عقیدتی نزديک به دو ماه بود که در انتظار مجوز انتقال به بيمارستان مرکز قلب تهران به سر برد تا در آن مرکز دوره بازتوانی قلبی و ريوی را بگذراند.

حميدرضا مرادی سروستانی به ۱۰ سال و شش ماه زندان محکوم شده و در بند چهار زندانيان عادی زندان اوين زندانی است.

مصطفی دانشجو با اتهامات سياسی امنيتی به هفت سال و نيم زندان محکوم شده وهم‌اکنون در بند هشت عمومی در کنار زندانيان عادی زندانی است.

سلسله نعمت‌اللهی سلطان علی‌شاهی گنابادی یکی از فرقه‌های صوفی شیعه است. دراویش گنابادی در سال‌های اخیر همواره مورد سرکوب حکومت ایران قرار گرفته‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.