ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کوبانی آزاد شد

نیروهای متحد کرد موفق شدند، شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش) را از کوبانی بیرون کنند. آن‌ها ظاهراً سلاح‌های سنگین و از جمله چند تانک به غنیمت گرفته‌اند.

پیشمرگه‌های کرد اعلام کرده‌اند که شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش) را از کوبانی بیرون رانده‌اند و اکنون به طور کامل بر این شهر تسلط پیدا کرده‌اند. کوبانی آزاد شده است.

بزرگ‌ کنید
کوبانی آزاد شد

مصلح ضباری، یکی از فرماندهان پیشمرگه‌های کرد در کوبانی به خبرگزاری روداو گفته است تعدادی از شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش) در یکی از روستاهای حومه کوبانی همچنان مستقرند. اما «یگان‌های مدافع خلق» کردستان سوریه و پیشمرگه‌های عراق به سوی این روستا اعزام شده‌اند تا آن را هم از دست شبه‌نظامیان داعش خارج کنند.

به گفته این فرمانده نظامی با آزادسازی این روستا، شهر کوبانی و حومه آن به طور کامل آزاد خواهد شد. هنوز خبرگزاری‌های معتبر در جهان این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته هواپیماهای شکاری نیروی هوایی آمریکا، مواضع شبه‌نظامیان داعش را در مناطق کردنشین سوریه بمباران کرده‌اند. در اثر این بمباران‌ها، ظاهراً نیروهای متحد کرد موفق شدند شبه‌نظامیان داعش را از شهر کوبانی بیرون کنند.

به گزارش خبرگزاری روداو نیروهای مدافع شهر سلاح‌های ‌سنگین و از جمله تانک‌های زیادی را به غنیمت گرفته‌اند.

رودارو گزارش می‌دهد که در عملیات آزادسازی کوبانی فقط یک پیشمرگه کرد زخمی شده است.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه از اواسط سپتامبر ۲۰۱۴ که شبه‌نظامیان داعش کوبانی را اشغال کردند تا هنگامی که این شهر آزاد شد، در مجموع بیش از هزار نفر از نفرات داعش کشته شدند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • shahin

    درود بر غیرت و شرف شیر زنان و غیور مردان کُرد درس آزادگی و شرف را از اینان باید آموخت هر بژِی کردو کردواری

  • بهنام

    درود بر شیر زنان و شیر مردان کرد مدافع کوبانی . کردها همواره ثابت کرده اند که استوار و مقاوم ایستاده و سر خم نکرده اند . نقش زنهای کرد در دفاع از کوبانی را نباید فراموش کرد و حماسه آنان را باید پاس داشت و قدر دانست .