ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درخواست کوبانی از جامعه جهانی: غذا، دارو و لباس

کوبانی آزاد شد، اما به ویرانه‌ای شباهت دارد. نیمی از شهر کاملاً از بین رفته است. ساکنان کوبانی به کمک جامعه جهانی نیاز دارند.

پس از آنکه «یگان‌های مدافع خلق» کردستان سوریه و پیشمرگه‌های عراق، شبه‌نظامیان گروه «دولت اسلامی» (داعش) را از کوبانی بیرون راندند و این شهر را پس از چهار ماه محاصره و اشغال برخی از محلاتش آزاد کردند، اکنون انور مسلم، رییس دولت محلی کوبانی از جامعه جهانی خواسته است در بازسازی این شهر به ساکنان آن کمک کند.

بزرگ‌ کنید
پدر و پسری در کوبانی. زندگی به تدریج به شهر بازمی‌گردد

انور مسلم به خبرگزاری فرانسه گفته است: «ما به همه نهادهای حقوق بشری و حمایتگر خوشامد می‌گوییم.»

به گفته رییس دولت محلی کوبانی ۵۰ درصد شهر کاملاً نابود شده. آب و برق هم در این شهر همچنان قطع است.

ادریس نعسان، عضو شورای روابط خارجی کانتون کوبانی به خبرگزاری آلمان گفته است: «کوبانی با یاری پیشمرگه‌های کرد عراق و با بهره‌گیری از حملات هوایی نیروهای ائتلاف آزاد شد، اما با این‌حال اهالی کوبانی برای بازسازی شهرشان به کمک جامعه جهانی نیاز دارند.»

در حال حاضر ۱۵ هزار نفر در کوبانی زندگی می‌کنند. به گفته ادریس نعسان اهالی جنگ‌زده کوبانی بیش از همه به غذا، لباس و دارو نیاز دارند.

ادریس نعسان از جامعه جهانی خواسته است گذرگاهی برای کمک‌رسانی به اهالی کوبانی تدارک ببیند.

کوبانی: یک شهر جنگ‌زده

به گفته نعسان هنوز امنیت کامل شهر برقرار نشده و به همین جهت آوارگان جنگ‌زده نمی‌توانند به شهرشان بازگردند.

شبه‌نظامیان گروه «دولت اسلامی» (داعش) برخی از راه‌هایی مواصلاتی کوبانی و محلاتی از این شهر را مین‌گذاری کرده‌اند.

هنوز معلوم نیست هزینه مین‌روبی و بازسازی کوبانی چقدر است. شورای روابط خارجی کانتون کوبانی وعده داده که به زودی فهرست کاملی از خسارات وارد شده به شهر و نیازمندی‌های ساکنان جنگ‌زده کوبانی را تهیه کند. برای این کار کمیته‌ای تشکیل شده است. یکی از وظایف این کمیته تسهیل کمک‌رسانی به مردم کوبانی‌ست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حسن

    متاسفانه در آزاد سازی کوبانی کار چندانی از دستمان برنیامد. آمیدواریم در باز سازی بتوانیم کمک شایانی انجام دهیم .