ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درخواست برخی نمایندگان از قوه قضائیه و مقننه:

«نام کسانی را که از رحیمی پول گرفته‌اند منتشر کنید»

به جز ۲۲ نماینده‌ای که به رئیس مجلس نامه‌ نوشتند، ۲۱ نماینده دیگر مجلس با ارسال نامه به آملی لاریجانی خواهان افشای نام ۱۷۰ نماینده‌ای شده‌اند که پول دریافت کرده‌اند.

تعدادی از نمایندگان مجلس ایران از رؤسای قوه مقننه و قضائیه درخواست کرده‌اند که فهرست نمایندگان مجلس هشتم که از محمدرضا رحیمی پول دریافت کرده‌اند٬ منتشر شود.

رحيمی گفته بود دولت در انتخابات مجلس هشتم از نامزدهای اصولگرا پشتیبانی می‌کرد و پول‌هایی نيز به دست نمايندگان رسيد

خبرگزاری ایلنا گزارش داده که تاکنون ۲۲ نماینده مجلس با ارسال نامه‌ به علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، درخواست کرده‌اند که لیست ۱۷۰ نماینده مجلس هشتم که مبالغ مختلفی از رحیمی دریافت کرده‌اند، برای تنویر افکار عمومی منتشر شود.

همچنین گزارش شده که به جز ۲۲ نماینده‌ای که به رئیس مجلس نامه‌نگاری کرده‌اند٬ ۲۱ نماینده مجلس نیز با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه همین درخواست را داشته‌اند. نام کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده اردبیل که هفته گذشته نیز تلاش کرده بود نام این نمایندگان افشا شود در هر دو نامه دیده می‌شود.

هفته گذشته نیز، در پی انتشار نامه جنجال‌برانگیز محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌ جمهوری و برملا کردن کمک يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومانی به ۱۷۰ نفر از نامزدهای مجلس هشتم، ۳۰ نماينده مجلس خواهان افشای نام این افراد شدند اما پس از گذشت دقایقی این درخواست خود را پس گرفتند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) صبح روز چهارشنبه ۸ بهمن‌ماه به‌نقل از کمال‌الدين پيرمؤذن، نماينده اردبيل در مجلس ایران از درخواست ۳۰ نماينده مجلس خبر داده بود.

پيرمؤذن گفته بود که این درخواست توسط ۳۰ نماينده امضا شده و خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران است. آن‌ها نیز اعلام کرده‌ بودند اعلام اسامی ۱۷۰ نماينده‌ای که بر اساس ادعای محمدرضا رحيمی بابت انتخابات از او پول گرفته‌اند، «برای تنوير افکار عمومی» است.

پيرمؤذن، جواد هروی، عبدالکريم حسين‌زاده و عبدالوحيد فياضی، سه نماینده‌ای بودند که برای این درخواست امضا جمع‌آوری می‌کردند اما دقايقی پس از طرح اين درخواست وب‌سایت فرارو به‌نقل از پیرمؤذن نوشت بنا به توصيه برخی نمايندگان عضو هيأت رئيسه مجلس، ادامه جمع‌آوری امضا متوقف و طرح اين سئوال به‌طور کامل از دستور کار خارج شد.

به‌گفته او، برخی اعضای هيأت رئيسه مجلس گفته‌اند چون اين پول صرفاً به نامزدهای مجلس هشتم داده شده است، بهتر است مجلس نهم پيگير اين موضوع نباشد.

پيرموذن گفته بود: «استنباط ما اين بود که آقای رحيمی مدعی شده است که اين پول را به نامزدهای مجلس نهم داده است به همين دليل خواستار معرفی اسامی اين نمايندگان شده بوديم.»

او درباره این‌که چه ارتباطی دارد اين پول در چه دوره‌ای پرداخت شده، توضیحی نداد و تنها به این بسنده کرد که «توصيه هيأت رئيسه اين بود و اکثر نمايندگان هم خواستار آن بودند از پيگيری اين موضوع منصرف شويم.»

محمدرضا رحيمی در نامه خود خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئيس جمهوری پیشین، از تصمیم «چهره‌های اصولگرا» در انتخابات مجلس هشتم مبنی بر «کمک‌های مالی غیردولتی» به نامزدهای اصولگرا پرده برداشت. رحيمی از دريافت کمک يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومانی از فردی به نام جابر ابدالی برای انتخابات مجلس هشتم خبر داد و پشتيبانی از نامزدهای اصولگرا را امری دانست که زير نظر دولت انجام شد و پول‌ها نيز به دست نمايندگان رسيد.

در جریان اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران، جابر ابدالی ‫را از افراد رحیمی خوانده بودند که در این پرونده متهم است و گفته می‌شد ‫که چک‌های این باند اختلاس به دست جابر ابدالی امضا می‌شد.

رحیمی در نامه خود گفته بود جابر ابدالی از سوی برخی نمايندگان مجلس و مقامات قضايی و اجرايی به او معرفی شده بود و حراست ديوان محاسبات «سالم بودن» او را تأیید کرده بود.

محمدرضا رحیمی همچنین گفته بود که کليه اسناد و کپی چک‌های صادره که به ۱۷۰ نفر از نامزدهای مجلس هشتم پرداخت شده، در پرونده ثبت و ضبط است و مبلغ يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان به‌طور کامل به حساب نامزدها ریخته شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • nader

  در گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس آمده بود که ۳۷ نماینده مجلس در مجموع مبلغ ۱۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به عنوان هدیه از سعید مرتضوی پول دریافت کرده‌اند و مدیران فعلی سازمان گفته‌اند که نام دریافت‌کنندگان را تنها خود مرتضوی در اختیار دارد. پس از قرائت این گزارش، مرتضوی در نامه ‌سرگشاده‌ای نوشت که دریافت کارت هدیه و بن کالا، مختص فقط همین ۳۷ نماینده نبوده است. مرتضوی عنوان کرد که در سه نوبت به ۱۴۳نفر، ۷۵ نفر و ۶۷ نفر از نمایندگان مجلس هدیه داده است !!

 • farid

  حکومت اسلامی  شنبه11بهمن 4زندانی را در زندان مرکزی رشت بدار آویخت. اعدام شدگان بین 29تا 42سال سن داشتند.

 • بهنام

  تعدادی گاو سیاه و سفید در گاو داری بزرگی به نام مجلس از رحیمی پول گرفته اند تا با آن پول برای خود علف تازه تهیه کنند .

 • Majid

  باز این «برخی» از خاطر بردند که آقا فتوا به «کش» ندادن  دادند و نه به «کش» رفتن! جل الخالق.

 • hamid

  میخواهند اینطور وانمود کنند که دزد فقط احمدی نژاد و یارانش بودند و زبانم لال بیت "رهبر" و مسئولان سپاه از این دزدیها اصلا خبری نداشتند!! و البته این دست "الهی" است که هر روز آنها را ثروتمندتر کرده و میکند؟!! شاد باشید. حمید

 • rozbeh

  گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند.