ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«شارلی ابدو» برای مدتی منتشر نمی‌شود

هیأت تحریریه هفته‌نامه طنز «شارلی ابدو» اعلام کرد که به دلیل خستگی مفرط همکاران «شارلی»، این نشریه در هفته‌های آینده منتشر نخواهد شد.

آن اومل، سخنگوی جدید هیأت تحریریه نشریه طنز «شارلی ابدو» در سایت اینترنتی این نشریه اعلام کرد که «شارلی» به دلیل خستگی مفرط همکاران در چند هفته‌ آینده منتشر نخواهد شد.

«لوز» کارتونیست «شارلی ابدو» (وسط) در کنار ژرار بریار (چپ) رئیس هیأت تحریریه و پاتریک رلوو (راست) ویرایشگر مجله در نشست رسانه‌ای معرفی آخرین شماره «شارلی ابدو» در تاریخ ۱۳ ژانويه

او که از زمان حمله تروریستی به دفتر «شارلی ابدو» سخنگوی هیأت تحریریه آن شده، گفته است این نشریه چند هفته بعد انتشار خود را از سر خواهد گرفت.

روز ۷ ژانویه / ۱۷ دی دو تروریست به نام‌های سعید و شریف کواشی به دفتر این نشریه حمله کرده و چهار کارتونیست برجسته این نشریه و در مجموع ۱۲ نفر را به قتل رساندند و خود نیز دو روز بعد به‌دست پلیس کشته شدند. گروه القاعده یمن مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

پس از این حمله، هیأت تحریریه «شارلی ابدو» در دفتر روزنامه «لیبراسیون» فرانسه مستقر شد و یک هفته بعد شماره جدید «شارلی ابدو» را با طرح تازه‌ای از پیامبر اسلام در صفحه نخست آن و به ۱۶ زبان، از جمله به زبان عربی، با ۷ میلیون شمارگان منتشر کرد که مورد استقبال کشورهای مختلف قرار گرفت.

پس از انتشار شماره جدید «شارلی ابدو»، در چند کشور اسلامی، از جمله نیجر، پاکستان، افغانستان، ترکیه، الجزایر و ایران، علیه این نشریه و انتشار تصویر تازه‌ای از پیامبر اسلام تجمع‌های اعتراضی برگزار شد که در نیجر چندین کشته به جای گذاشت.

در پیام اینترنتی سخنگوی هیأت تحریریه «شارلی ابدو» از همدردی و حمایت مردم از این نشریه سپاسگزاری شده و آمده است: «ما شما را فراموش نخواهیم کرد.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.