ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«احمدی‌نژاد می‌خواهد رهبر مخالفان دولت روحانی شود»

سايت رسمی، صفحه گوگل پلاس و صفحه اينستاگرام احمدی‌نژاد راه‌اندازی شده است. گفته می‌شود این فعالیت‌ها به قصد حضور در رقابت‌های انتخاباتی مجلس آينده است.

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور پيشين ايران يک سال مانده به انتخابات مجلس فعاليت‌های خود را آغاز کرده است. تحليلگران می‌گويند او می‌خواهد رهبر مخالفان دولت شود.

محمود احمدی‌نژاد ۸ سال رئیس‌جمهور ایران بود.

در هفته‌های اخير سايت رسمی احمدی‌نژاد، صفحه او در گوگل پلاس و صفحه اينستاگرام او فعال شده است.

برخی منابع خبری فهرست ۴۵ نفره از اطرافيان احمدی‌نژاد را به‌عنوان مديرانی که سايت تحت نظر آن‌ها اداره خواهد شد، منتشر کرده‌اند.

رسانه‌های خارجی از جمله خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس نیز با انتشار خبرهای مربوط به راه‌اندازی سایت‌های جدید احمدی‌نژاد در گزارش‌هایی از احتمال بازگشت او به سیاست نوشته‌اند.

امير محبيان، تحليلگر و فعال سياسی اصولگرا در ايران بر اين باور است که «احمدی‌نژاد به سمتی می‌رود که رهبری سياسی هواداران جبهه پايداری يا به عبارتی مخالفان دولت روحانی را به دست بگيرد.»

به‌گفته محبیان، «احمدی‌نژاد به جای اين‌که حزب بسازد تا بتواند با چهره‌های برتر اصولگرا ديدار کند و ليست مشترک بدهد، رسانه‌سازی کرده و رسانه را برای ارتباط مستقيم با افکار عمومی طراحی کرده است.»

محبيان می‌گويد: «مسئله‌ای که به هيچ عنوان نبايد از آن غفلت کرد اين است که احمدی‌نژاد خيلی خوب بلد است از فضای دو قطبی استفاده کند. سعيد جليلی در فضای دو قطبی انتخابات ٩٢ نتوانست به سود خود بهره ببرد اما احمدی‌نژاد در اين زمينه کاملاً مسلط است. بنابر اين دو فرصت انتخابات مجلس و انتخابات رياست‌جمهوری بعد را در اختيار دارد.»

دهمين دوره انتخابات مجلس ايران اسفند سال ۱۳۹۴ برگزار می‌شود. محمود احمدی‌نژاد ظاهراً قصد دارد در اين انتخابات کانديدا شود.

برخی از ناظران، آغاز فعاليت‌های رسانه‌ای حاميان احمدی‌نژاد را به جدی‌تر گرفتن فعاليت‌های انتخاباتی اين گروه نسبت داده‌اند.

دی‌ماه سال جاری سایت جهان‌نیوز خبر داد که احمدی‌نژاد جلسه‌ای با ۲۴ نفر از مسئولان ستادهای انتخاباتی‌اش برای حضور در مجلس در تهران داشته است.

محمود احمدی‌نژاد پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم عملاً سکوت پیشه کرده است. او تنها یک بار و آن هم  پس از گزارش تلویزیونی ۱۰۰ روز آغاز به کار دولت یازدهم، نامه‌ای به روحانی نوشت و او را به مناظره دعوت کرد، اما جوابی نگرفت.

او در فروردین سال ۱۳۹۳ در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای اظهارنظر در باره مسا‌ئل جاری گفت: «من فعلا سکوت دارم.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • nader

  فیلم جدید جشنواره دهه زجر: نقشه خیلی زیبایی برای مشغول کردن مردم.  یکروز ادعای  حمله به داعش یا به اسراییل یا پیاده روی به کربلا و   با ایجاد اختلاف و دسته های حسن و حسین مردم با هم درگیر میشند و از فکر گرانی و فقر و نکبت که زندگی و ناموس و جوانانشونو به تباهی کشونده، بیرون میاند. آغا خوب میدونده چه موقع مهره هاشو تکون بده، به روز رفسنجانی و روحانی، یه روز خاتمی و کروبی، یه روزهم احمدی نژاد. اگه هیچکدوم نتیجه نداد اون موقع آغا خودش میاد میگه"من مریضم ضعیفم هیکل نحیفی دارم ترابخدا دلتون بحالم بسوزه" مردم باید در نادانی و فقر و فساد باشند تا حکومت جهل و خرافات فساد بتونه دوام بیاره سهراب

 • hasani

  جای نوچه بیت و مصباح ٬ و سایر مدیران جهانی فاسد ش زندان است !

 • hamid

  امید این ظالمان، بستن مدار انتخاب بین بد و بدتر است. و تکرار میکنند که انتخاب خوب دیگر هیچ کجا وجود ندارد!! و اگر هم هنوز وجود داشته باشد ربطی به "فرهنگ" ایرانی!! ندارد!!! برای انتخاب خوب باید انسانی‌ آزاد و مستقل شد، انسانی‌ دارای حقوق. شاد باشید. حمید

 • mansour

  این کار احمدی نژاد بزرگ ترین خدمت به باند روحانی،اصلاح طلبان واقعی و دمکراسی خواهان است.البته اگر سازمان امنیت کشور و بیت رهبری به احمدی نژاد اجازه فعالیت سیاسی بدهند. افشاگری اقای احمدی نژاد موجب شد که اصلاح طلبان جعلی( باند رفسنجانی ) هم مجبور به افشاگری علیه اصولگرایان بشوند و باند های مافیای قدرت و ثروت در طیف اصولگرایان هم بی آبروتر گردند. به قول صهیونیست ها و استعمارگران به سرکردگی دولت امپریالیست:دشمن دشمن من دوست اجباری من است.