ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درگیری مسلحانه در سراوان سیستان و بلوچستان

در درگیری مأموران امنیتی ایران با یک گروه مسلح در سیستان و بلوچستان که از آن به‌عنوان «باند اطلاعاتی» یاد شده، سه نفر دستگیر شدند و مقداری بمب و سلاح کشف شده است.

در درگیری مأموران امنیتی ایران با یک گروه مسلح در سیستان و بلوچستان که از آن به‌عنوان «باند اطلاعاتی» یاد شده، بمب و سلاح کشف شده است.

خبرگزاری فارس روز جمعه ۱۷ بهمن‌ماه گزارش داد که این درگیری پنج‌شنبه شب ۱۶ بهمن‌ماه در منطقه سراوان در استان سيستان و بلوچستان، در جنوب شرق ایران رخ داده است.

«فارس» از این گروه مسلح به‌عنوان «اشرار» و «باند اطلاعاتی» یاد کرده و گفته است سه نفر از اعضای این گروه دستگیر شده‌اند و مقاديری بمب و سلاح نیز کشف شده است.

جزئيات این درگیری هنوز منتشر نشده است.

در سال‌های اخیر مناطق جنوب شرقی ایران و هم‌مرز با پاکستان، شاهد رویدادهای خشونت‌باری بوده و مسئولیت برخی از ترورها، انفجار‌ها و عملیات نظامی را گروه‌هایی چون جندالله و جیش‌العدل به عهده گرفته‌اند.

جندالله و جیش‌العدل خود را مدافع حقوق ملی و مذهبی قوم بلوچ و اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان اعلام کردند.

مدتی پس از آن‌که عبدالمالک ریگی، رهبر جندالله در اسفند ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات ایران دستگیر و روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ به دار آویخته شد، گروه جیش‌العدل جای جندالله را گرفت. همچنین گروه دیگری به نام جیش‌النصر به‌رهبری عبدالرئوف ریگی، برادر عبدالمالک ریگی، از دل جیش‌العدل شکل گرفت.

با این حال جیش‌العدل که اکنون گروه مسلح فعال در سیستان و بلوچستان است، درباره درگیری‌های پنج‌شنبه شب اظهارنظری نکرده است.

ایران از این گروه‌ها با عنوان «اشرار» یاد می‌کند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.