ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دستگیری شش مظنون به اقدامات تروریستی در فرانسه

پلیس فرانسه از بازداشت شش نفر در تولوز و البی به ظن فعالیت‌های جهادی خبر داد. گفته شده این افراد به شبکه‌ای تعلق دارند که ترتیب اعزام پیکارجویان به خارج را می‌دهد.

پلیس فرانسه از بازداشت شش نفر در تولوز و البی به ظن فعالیت‌های جهادی خبر داد. گفته شده این افراد به شبکه‌ای تعلق دارند که ترتیب اعزام پیکارجویان به خارج  را می‌دهد.

برنار کازنه‌وو، وزیر کشور فرانسه از دستگیری شش فرد مظنون به عملیات جهادی با میانگین سنی ۳۰ سال خبر داد. یورش پلیس به محل سکونت این افراد در جنوب فرانسه، در چارچوب طرح مبارزه با تروریسم انجام گرفته؛ طرحی که پس از حمله به دفتر مجله «شارلی ابدو» و به دستور فرانسوا اولاند به جریان افتاده است.

خبرگزاری آلمان می‌نویسد شواهدی در اختیار پلیس بوده که این افراد، در یک شبکه اقدامات تروریستی و تامین مالی تروریست‌ها شرکت داشته‌اند.

پنج نفر از مظنونان در شهر البی در جنوب فرانسه و نفر ششم در جنوب غربی این کشور بازداشت شده‌اند. مقامات امنیتی فرانسه سرگرم تحقیق در این باره هستند که آیا دستگیر شدگان در جنگ سوریه مشارکت داشته‌اند یا خیر.

چند روز پیش از این نیز پلیس فرانسه ۸ اسلامگرای احتمالی دیگر را در پاریس و لیون دستگیر کرده بود. برنار کازنه‌وو گفته است که دادستانی فرانسه، علیه ۵ نفر این عده اقامه دعوی کرده است. اقدامات نظارتی و تجسس‌های امنیتی در فرانسه پس از حملات تروریستی در پاریس تشدید شده‌اند.

طبق برآورد انستیتو بین‌المللی مطالعات بنیادگرایی در لندن، حدود ۱۲ هزار نفر از ۷۴ کشور دنیا به سوریه و عراق رفته‌اند تا در صفوف داعش یا گروه‌های اسلامگرا و تندروی دیگر پیکار کنند.

به ارزیابی سازمان سیا در میانه ماه سپتامبر، تعداد شبه‌نظامیان داعش در سوریه و عراق بین ۲۰ هزار تا ۳۱ هزار و پانصد نفر باشد. رایان تراپانی، یکی از سخنگویان «سیا» گفته است از میان ۱۵ هزار پیکارجوی خارجی در سوریه، نزدیک ۲۰۰۰ نفر آنها غربی هستند.

طبق قطعنامه ۲۱۷۸ شورای امنیت که ۲۴ سپتامبر تصویب شد، اعضای سازمان ملل موظفند عبور و مرور مرزی افراد مظنون به افراط‌گرایی و تردد آنها به مناطق بحرانی خاورمیانه را به دقت زیرنظر داشته باشند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.