ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«تاکسی» جعفر پناهی به بیش از ۳۰ کشور فروخته شد

با موفقیت فیلم «تاکسی» جعفر پناهی در جشنواره برلین و اعلام نمایش آن در سینماهای فرانسه، بسیاری از کشورهای اروپا، آسیا و آمریکای لاتین نیز این فیلم ممنوع در ایران را نمایش خواهند داد.

«تاکسی»، آخرین ساخته جعفر پناهی که در جشنواره برلین جایزه خرس طلایی را به‌دست آورد و در ایران اجازه نمایش ندارد، در بسیاری از کشورهای اروپا، آسیا و آمریکای لاتین به‌نمایش در خواهد آمد.

جعفر پناهی و حنا سعیدی در صحنه‌ای از فیلم «تاکسی»

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، «سلولوئید دریمز»، شرکت توزیع بین‌المللی فیلم در پاریس اعلام کرد که «تاکسی» تاکنون در بیش از ۳۰ کشور جهان به فروش رسیده و به نمایش در خواهد آمد.

بنا به این گزارش، این فیلم در ۲۰ کشور اروپایی، از جمله روسیه و ترکیه نمایش داده خواهد شد.

همچنین تایوان، هنگ‌کنگ، چین، برزیل و کلمبیا نیز «تاکسی» را برای نمایش عمومی سفارش داده‌اند.

برای نمایش این فیلم در بریتانیا و آمریکا نیز مذاکراتی در حال انجام است.

روز سه‌شنبه ۱۷ فوريه / ۲۸ بهمن ماه راديو زمانه گزارش داد که شرکت «ممنتو»، يکی از پخش‌کننده‌های فيلم‌های سينمايی در فرانسه، فيلم «تاکسی» را به مبلغ ۲۰۰ هزار يورو خريده و ۱۵ آوريل سال جاری اين فيلم را در سينماهای فرانسه به نمايش می‌گذارد.

«تاکسی» که در بخش رقابتی شصت‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم برلین شرکت کرده بود، شنبه ۱۴ فوریه / ۲۵ بهمن‌ماه در مراسم پایانی این جشنواره، در غیاب کارگردان آن خرس طلایی را به‌دست آورد.

جعفر پناهی یک روز پس از دریافت جایزه خرس طلایی گفت همه فیلمسازان ایرانی دل‌شان می‌خواهد فیلم‌شان اول در کشورشان به نمایش درآید اما دیوار سیاست همیشه مانع نمایش این فیلم‌ها در ایران شده است.

او گفت به حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی ایران پیشنهاد نمایش فیلم «تاکسی» در جشنواره فیلم فجر را داده و تا آخرین روز جشنواره فجر نیز منتظر تصمیم وی مانده، اما پاسخی دریافت نکرده است.

فیلم «تاکسی» با بودجه‌ای که از ۱۰ هزار دلار تجاوز نمی‌کند و با امکانات خانگی ساخته شده است. این فیلم از سویه‌های سیاسی و در‌‌ همان حال سرگرم‌کننده‌ای برخوردار است. جعفر پناهی در این فیلم نقش یک راننده تاکسی در تهران را ایفا می‌کند. در گفت‌و‌گوی او با مسافرانش، موقعیت‌های قابل تأمل و ‌گاه طنزآمیزی شکل می‌گیرد. منتقدان گفته‌اند این فیلم در مقایسه با فیلم‌های پیشین جعفر پناهی که پس از ممنوعیت فیمسازی‌اش در ایران ساخته شاد‌تر است و در فضای باز اتفاق می‌افتد.

جعفر پناهی در جریان رویدادهای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ دو بار دستگیر و سپس به شش سال حبس تعزیری و ۲۰ سال محرومیت از فیلمسازی و سفر به خارج از ایران محکوم شد.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری ایران ـ شماره 86

    […]  «تاکسی» جعفر پناهی به بیش از ۳۰ کشور فروخته شد رادیو زمانه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ «تاکسی»، آخرین ساخته جعفر پناهی که در جشنواره برلین جایزه خرس طلایی را به‌دست آورد و در ایران اجازه نمایش ندارد، در بسیاری از کشورهای اروپا، آسیا و آمریکای لاتین به‌نمایش در خواهد آمد. […]

  • رضا

    کشورهای دیگه میخان ایران رو بالا بیارن و الکی و ب بهانه فیلمهای مسخره ایرانی ایران رو میخان ب دنیا نشون بدن اما ما نمیخاییم وفقط میگیم مرگ بر این مرگ بر اون .