ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رئیس قوه قضائیه: در ایران «همجنس‌بازان» را اعدام نکرده‌ایم

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان لرستان، جهانی بودن ارزش‌های حقوق بشری را زیر سوال برد و غرب را برای پذیرش ازدواج همجنسگرایان تحقیر کرد.

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان لرستان، جهانی بودن ارزش‌های حقوق بشری را زیر سوال برد و غرب را برای پذیرش ازدواج همجنسگرایان تحقیر کرد.

بزرگ‌ کنید
لاریجانی: : «ما معتقدیم بحث حقوق بشر به این صورت که در اعلامیه٬ سربسته و دربسته آمده فایده‌ای ندارد و نمی‌توان به آن اعتنا کرد.»

با وجود همجنسگراستیزی قانون مجازات اسلامی جمهوری اسلامی ایران که گرایش جنسی به همجنس را جرم‌انگاری می‌کند و برای آن مجازات حد اعدام در نظر گرفته، لاریجانی گفته است که در ایران کسانی را که چنین گرایشی دارند اعدام نمی‌کنند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برداشت‌های حقوق بشری دنیای غرب نباید به تمام دنیا تحمیل شود، گفت: «در اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده که افراد می‌توانند آزادانه همسر خود را انتخاب کنند ما در کشورهای لیبرالیستی شاهد هستیم که همجنس‌باز‌ها از جنس موافق خود٬ همسر انتخاب می‌کنند و حتی آن را به ثبت می‌رسانند.»

او اعلامیه جهانی حقوق بشر (۱۹۴۸) را «مصوبه‌ای عجیب و غریب» خواند و گفت که مفهوم «کرامت ذاتی انسان» بدون شناخت انسان مطرح شده است. او در ادامه توضیح داد: «آیا می‌توان راجع‌ به حق تصمیمی گرفت٬ بدون اینکه انسان را بشناسیم و ارتباط و نسبت او با عالم را بدانیم.»

این فقیه و سیاستمدار در ادامه نظریه‌ای در رابطه با حق و کرامت ذاتی انسان ارائه نکرد اما گفت: «یکی از ایراداتی که مدعیان حقوق بشر به ایران می‌گیرند این است که ایران جلوی همجنس‌بازی را گرفته است.»

او با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی هم از لحاظ مبانی فلسفی و هم از لحاظ عملی حرف‌های بسیاری برای گفتن در حوزه حقوق بشر دارد، گفت: «ما معتقدیم بحث حقوق بشر به این صورت که در اعلامیه٬ سربسته و دربسته آمده فایده‌ای ندارد و نمی‌توان به آن اعتنا کرد.»

رئیس قوه قضائیه این را که «غربی‌ها» می‌گویند ایران افراد را برای رابطه جنسی با همجنس اعدام می‌کند تکذیب کرد و گفت: «ما افراد متمایل به این مسئله را حتی اعدام نکردیم.»

قانون جدید مجازات اسلامی که از بهار ۱۳۹۱ توسط ریاست مجلس شورای اسلامی به ریاست جمهوری وقت ابلاغ شد، یکی از همجنسگراستیز‌ترین قوانین کشورهاست. در این قانون، شرکای جنسی در رابطه جنسی بین دو مرد با واژه‌های «فاعل» و «مفعول» تعریف می‌شوند و مجازات مفعول همیشه اعدام است. مجازات فاعل هم اگر چنانچه در شرایط احصان و غیر مسلمان باشد، اعدام است.

در چند سال اخیر، در خوانش‌های ویژه مقامات جمهوری اسلامی از حقوق بشر،  «همجنسگرایی» معمولا برای تحقیر چارچوب ارزش‌های انسانی در غرب استفاده می‌شود. به باور مقامات جمهوری اسلامی به دلیل اینکه رابطه با همجنس در ایران «قبح فرهنگی» دارد، حمایت‌های سازمان ملل متحد و نهاد‌های حقوق بشری از گرایش جنسی به همجنس، «نقطه ضعفی» است که می‌توان آن را برای اذهان عمومی مطرح کرد.

به همین دلیل است که رئیس قوه قضاییه با تاکید بر مساله همجنسگرایی، معارف دینی اسلامی را در مقابل با ارزش‌های جهانی حقوق بشری مطرح می‌کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hojat

    مسئله همجنس گرایی و گرایشات جنسی از این دست از نظر علمی ثابت شده و از طرف سازمان بهداشت جهانی تایید شده هستند.آقایان در آینده باید در برابر مردم پاسخگوی جنایات مختلف خود باشند. فقط میتونم بگم متاسفم.

  • nader

    بگو به چه کسی را اعدام نکرده اید!.  به صغیر و کبیر تهمت میبندید و اعدام میکنید. 

  • faryad

    این فرد که۶۵۰۰ میلیارد تومان  وام بدون پرداخت  گرفته نباید معرفی و در دادگاه محکوم شود؟  دزدان یک قرص نان نان را اعدام میکنید و قطع دست ! در حالیکه خدامراد احمدی، متهم ردیف هشتم فساد سه هزار میلیاردی  به جرم رشوه به‌میزان ۹۰۰ میلیون تومان محکوم به «۱۰ سال حبس شده بود  در مراسم ختم مادر محمود احمدی‌نژاد حاضر شد.!!