ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

داعش برای تحویل جنازه‌ قربانیان خود پول می‌گیرد

درآمد گروه «دولت اسلامی» از قاچاق نفت و معامله عتیقه‌جات کاهش یافته است. گزارش شده که آنها اجساد پیشمرگه‌های کرد را به ازای ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار تحویل می‌دهند.

درآمد شبه‌نظامیان گروه «دولت اسلامی» از قاچاق نفت و معامله عتیقه‌جات کاهش یافته است. گزارش شده که آنها اجساد پیشمرگه‌های کرد را به ازای ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار تحویل می‌دهند.

به نظر می‌رسد شبه‌نظامیان داعش با مشکل مالی روبرو باشند. گفته می‌شود که گروه «دولت اسلامی» برای تحویل هر جنازه، بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار پول تقاضا می‌کند. نشریه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه زونتاگ‌ سایتونگ» به نقل از محافل امنیتی می‌نویسد داعش به تازگی اقدام به فروش جنازه‌های پیشمرگه‌های کرد می‌کند.

روزنامه یاد شده می‌نویسد داعش اجساد قربانیان خود را به این دلیل به ازای پول تحویل می‌دهد که درآمدش از فروش نفت و آثار باستانی و عتیقه کاهش یافته است: «دولت اسلامی در حال حاضر تا دو سوم منابع مالی خود را از دست داده است.»

پیش‌تر، رسانه‌های دیگر در باره فروش اندام‌های بدن قربانیان داعش گزارش داده بودند. روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه زونتاگ سایتونگ» اما می‌نویسد که گروه دولت اسلامی امکانات پزشکی، فنی و تدارکاتی چنین اقدامی را ندارد.

در گزارش این روزنامه هم‌چنین آمده که داعش، ده تا پانزده درصد حقوق کارمندان دولتی شاغل در رقه در سوریه یا موصل در عراق را به عنوان خراج از آنها می‌‌گیرد.

تاکنون داعش از نظر مالی تامین بوده اما به نظر می‌رسد بمباران اردوگاه‌ها و نابودی ساختارهای این گروه، دسترسی آنها به میدان‌های نفتی یا اشیاء عتیقه را بسیار محدود کرده باشد.

کارشناسان امنیتی می‌گویند پس از سقوط بهای نفت در بازارهای جهانی، داعش هر بشکه نفت خام را بین ده تا ۲۰ دلار می‌فروشد. میزان داد و ستد آثار باستانی ربوده شده از موزه‌ها، مساجد،کلیساها، بقعه‌ها و یا اشیای عتیقه از اماکن دیگر نیز به مراتب کاهش یافته‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • nader

    از حکومت اسلامی ایران کپی میکند.