ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فیلترشدن سایت‌های جماران و بهارنیوز و رفع فیلتر سایت جماران پس از چند ساعت

این سایت‌ها در پی آن فیلتر شدند که سخنگوی قوه قضائیه گفته بود به دستور دادستانی تهران انتشار تصاویر و خبرهای مربوط به محمد خاتمی ممنوع است. سایت جماران ساعاتی بعد رفع فیلتر شد.

پس از آن‌که دادستانی تهران دستور ممنوعیت انتشار تصاویر و خبرهای مربوط به محمد خاتمی را اعلام کرد، دو سایت جماران و بهارنیوز به همین دلیل فیلتر شدند. سایت جماران پس از ساعاتی رفع فیلتر شد.

بزرگ‌ کنید
سایت جماران، خبرهای مربوط به حسن خمینی و در روزهای گذشته خبرهای مربوط به محمد خاتمی را منتشر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، دو سایت خبری جماران و بهارنیوز با دستور قضایی از شب گذشته فیلتر و از دسترس خارج شدند.

یكی از مسئولان سایت جماران که نام وی منتشر نشده گفته است هنوز حكم قضایی مبنی علل این امر به دست مسئولان سایت جماران نرسیده و آن‌ها هم از طریق رسانه‌ها از این مسأله خبردار شده‌اند.

سایت جماران، به «مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» وابسته است که خبرهای مربوط به حسن خمینی، نوه روح‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران را نیز منتشر می‌کرد. این سایت در روزهای گذشته خبرهای مربوط به محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران و از رهبران اصلاح‌طلب را منتشر کرده بود.

حسن خمینی شش روز پیش درگذشت فاطمه خاتمی، خواهر محمد خاتمی را به وی تسلیت گفت. این در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از صدور پیام تسلیت خطاب به محمد خاتمی خودداری کرد و آن را به مادر وی تسلیت گفت.

خبرگزاری فارس دلیل مسدود شدن سایت جماران را انتشار گفت‌گوهای متعدد با «چهر‌ه‌های رادیکال اصلاح‌طلب» عنوان کرد.

بعد از ظهر روز جمعه هشتم اسفندماه با حضور مدیر سایت جماران در دادستانی عمومی و انقلاب تهران و تعهد برای اجرای دستورات قضایی، این سایت رفع فیلتر شد.

سایت بهارنیوز نیز از جمله سایت‌های خبری با گرایش اصلاح‌طلبی به شمار می‌رود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه چندی پیش درباره تذکر دادستانی تهران به مدیران مسئول رسانه‌ها و ممنوعیت به‌کار بردن اسم، تصاویر و خبرهای مربوط به محمد خاتمی گفت: «اگر کسانی که از نظر شورای عالی امنیت ملی یا قوه قضائیه به‌عنوان سران فتنه محسوب شدند، دستگاه قضایی و دادستانی می‌تواند به‌عنوان یک اقدام دستوراتی در این رابطه صادر کند.»

وی افزود: «در مورد همین فرد مورد نظر شما دستور داده‌اند که رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطالب ایشان را منتقل کنند. دادستانی تهران این اقدام را انجام داده و این دستور نیز همچنان باقی است و گفته شده که اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن رسانه برخورد خواهد شد.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.