ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تظاهرات سکوت؛ اعتصاب سراسری معلمان ایران

تجمع‌های سکوت معلمان در استان‌های مختلف از جمله تهران، کرمانشاه، قزوين، ايلام، کهگيلويه و بويراحمد، هرمزگان، کردستان، فارس، خراسان رضوی و لرستان برگزار شده است.

معلمان در شهرهای مختلف ايران در اعتراض به «وضع معيشتی» خود دست به «تجمع سکوت» مقابل‌های سازمان‌های آموزش و پرورش زدند.

بزرگ‌ کنید
بر روی پلاکارد‌های معلمان نوشته شده بود: «ما از فرق می ناليم، نه از فقر»، «معلم فرهنگ‌ساز جامعه را دريابيد»

به گزارش خبرگزاری‌ کار ايران، ايلنا، یک‌شنبه ۱۰ اسفند، تجمعات سکوت در استان‌های مختلف از جمله تهران، کرمانشاه، قزوين، ايلام، کهگيلويه و بويراحمد، هرمزگان، کردستان، فارس، خراسان رضوی و لرستان برگزار شده است.

معلمان به تغييرنکردن ميزان دستمزدهای‌شان و «تبعيض بين کارکنان دولت» معترض هستند.

تجمع معلمان در تهران مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شده است.

يکی از معلمان که در مقابل اداره آموزش و پرورش قزوين حضور داشت، به ايلنا گفت: «تبعيض‌های صورت گرفته در سيستم آموزشی کشور بين فرهنگيان و همچنين اجرا نشدن قانون خدمات کشوری که منجر به تبعيض‌های گسترده بين فرهنگيان و کارکنان دولت شده است از دلايل اصلی اين تجمع سراسری است.»

معلمان در تجمع امروز پلاکاردهايی را به همراه داشتند که روی آن‌ها نوشته شده است «ما از فرق می ناليم، نه از فقر»، «معلم فرهنگ‌ساز جامعه را دريابيد.»

معترضان خواستار «اجرای فوری و بی‌قيد و شرط» بند پنج ماده ۶۸ قانون مديريت خدمات کشوری هستند که به دولت اجازه می‌دهد برای مشاغل هم سطح کاردانی حداکثر ۷۰۰ امتياز، برای کار‌شناسی ۱۵۰۰ و برای کار‌شناسی ارشد به بالا ۲۰۰۰ امتياز برای افزايش فوق‌العاده شغل در نظر بگيرد.

تجمع‌کنندگان همچنين به ميزان بودجه در نظر گرفته شده برای آموزش و پرورش در سال ۹۴ نيز معترض هستند.

کنشگران صنفی جامعه فرهنگيان معتقدند بودجه اختصاص يافته برای وزارت آموزش و پرورش در سال آينده در شرايطی که اين وزارت‌خانه با پنج هزار ميليارد تومان کسری بودجه مواجه است، نمی‌تواند پاسخگوی نيازهای کادر آموزشی باشد.

معلمان می گويند در تامين نيازهای اوليه زندگی خود «درمانده‌اند» و عموما «زير خط فقر به سر می‌برند» و این مسائل باعث آسيب ديدن جايگاه معلمان و کاهش انگيزه‌های شغلی آنها شده است.

دو هفته پيش نيز نزديک به شش هزار معلم با امضای نامه‌ای به مجلس، خواهان توجه نمايندگان به وضع معيشتی‌شان شدند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • علی

    در شاهین شهر اصفهان هم اعتصاب ادامه دارد

  • اسماعیل احمدی / زرتشت

    درود . معلمان گرامی میهن با همدلی و همبستگی به خواسته هایشان خواهند رسید ..........

  • nima

    در استان چهارمحال و بختیاری در برابر اداره کل و ادارات شهرستان معلمان تجمع داشتهاند. لطفا انعکاس دهید.