ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

لاریجانی اسرائیل را تهدید به حمله نظامی کرد

رییس مجلس ایران، کنگره آمریکا را تهدید کرد اگر این کشور علیه ایران اقدام نظامی کند، ایران به اسرائیل حمله کرده و کنگره می‌تواند «فرزند ناخلف خود را روی ویلچر تحویل بگیرد.»

علی لاریجانی کنگره آمریکا را تهدید کرد که اگر این کشور علیه ایران اقدام نظامی کند، ایران به اسرائیل حمله کرده و کنگره می‌تواند «فرزند ناخلف خود، اسرائیل را روی ویلچر تحویل بگیرد.»

عکس از آرشیو

رییس مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور روز ۱۳ اسفند خود تصریح کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل سیاست ایجاد ترس را پیشه کرده و «نگرانی پمپاژ می‌کند.»

او حضور نخست‌وزیر اسرائیل در آمریکا و سخنرانی‌های نتانیاهو برای آیپک و کنگره ایالات متحده آمریکا را یک «شوی سیاسی» خواند و گفت: «کنگره کشور بزرگی که داعیه مدیریت جهانی دارد در دست رژیمی پوشالی است.»

لاریجانی سپس به تحلیل محتوای پیام نخست‌وزیر اسرائیل پرداخت و گفت همه «اضطراب اسرائیل» در استدلال‌های نتانیاهو علیه ایران نمایان است: «که ایران در شرایط فعلی که تحریم‌ها را نیز تحمل می‌کند کشور تأثیرگذار در خاورمیانه است و کشورهایی را نام می‌برد که تحت تأثیر ایران هستند و اگر توافق هسته‌ای رخ دهد، قدرت اقتصادی ایران نیز زیاد می‌شود و دیگر همه خاورمیانه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.»

ایران و امپراتوری‌سازی

لاریجانی در مخالفت با نگاه نتانیاهو که ایران را حامی تروریسم در سطحی جهانی معرفی کرده است، گفت: «ایران هرگز دنبال امپراتوری‌سازی نبوده و نیست.»

البته به نظر می‌رسد که منظور لاریجانی از امپراتوری، مفهوم پیش از اسلام آن است چرا که لاریجانی از صدور اسلام به کشورها و مناطق دیگر حمایت می‌کند. او در ادامه نقد خود به نتانیاهو می‌گوید: «مسئله او [نتانیاهو] موضوع هسته‌ای ایران و هراس ایجاد کردن پیرامون آن نیست بلکه هراس اصلی او نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.»

ترس‌ها و تهدیدها

رئیس قوه مقننه می‌گوید اسرائیل هم‌زمان از بمب هسته‌ای ایران می‌ترسد و هم ایران را تهدید می‌کند.

لاریجانی به «تناقضی» در صحبت‌های نخست‌وزیر اسرائیل اشاره کرد که هم زمان هم از بمب هسته‌ای ایران می‌ترسد و هم ایران را تهدید می‌کند که اگر لازم باشد به صورت یک جانبه به ایران حمله نظامی خواهد کرد.

لاریجانی با بیان اینکه خود «اسرائیل سال‌هاست بر بیش از ۲۰ هزار کلاهک هسته‌ای تکیه زده»، تأکید می‌کند که ایران بمب در اختیار ندارد و همه ترس نتانیاهو از توانمندی بالقوه ایران در زمینه هسته‌ای است.

رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود اسرائیل را تهدید کرده که اگر علیه ایران اقدام نظامی کند با پاسخ نظامی مواجه خواهد شد.

لاریجانی در پاسخ به تهدید نتانیاهو که گفته است به ایران در صورت لزوم حمله نظامی خواهد کرد از بارک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا نقل قول می‌آورد: «این سخن نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نظیر سایر دروغ‌های این فرد که آقای اوباما نیز در مصاحبه خود به آن اشاره کرد، بی‌ارزش‌تر از آن است که به آن توجه شود.»

رئیس مجلس شورای اسلامی از اختلاف‌ها و تنش‌های حزبی در آمریکا هم بهره می‌برد و با خطاب قرار دادن نمایندگان مردم آمریکا در کنگره به آن‌ها می‌گوید که اگر کنگره بخواهد به ایران حمله نظامی کند، باید اسرائیل را در «ویلچر» تحویل بگیرد.

نمایندگان باهم بر سر مذاکرات دعوا نکنند

لاریجانی با بیان این نکته که آمریکا بود که تقاضای مذاکره با ایران را در مسئله هسته‌ای نمود، تاکید می‌کند که «ایران در مذاکرات به صورت جدی و واقعی وارد شده که طرف مقابل هم آن را درک کرده است.»

رئیس مجلس در ادامه از حمایت رهبر جمهوری اسلامی از مذاکرات صحبت کرد و گفت: «وقتی سیاست‌های مذاکرات هسته‌ای توسط رهبری معظم مشخص گردید، مادام که این چارچوب‌ها رعایت شود، مذاکره‌کنندگان مورد حمایت همگان هستند.»

لاریجانی در ادمه خطاب به آن دسته از نمایندگان که بیشتر متعلق به «جبهه پایداری انقلاب اسلامی» هستند و در ادبیات سیاسی ایران لقب «دلواپسان» گرفته‌اند گفت که رهبر جمهوری اسلامی ایران از چارچوب مذاکرات حمایت می‌کنند.

او نگرانی‌های نمایندگان جبهه پایداری را بیشتر به خاطر «اهمیت موضوع در صیانت از این دستاورد ملی» معرفی کرد اما از نمایندگان خواست که «دلمشغولی» نمایندگان نگران را با «رفتار خصمانه» اسرائیل در واکنش به مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ مقایسه نکنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • nader

  موشک پرانی کردید و  باعث شدید غزه  نابود شود!

 • امیر

  عاغای لاریِ جانی! ... شما دقیقاً گذاشتید زمانی که نتان یهو رفته امریکا و داره میگه این حکومت شما تهدیده برای عزائیل و قصد نابود کردنش رو داره و باهاش به توافق نرسید، این گُ... خوری رو میکنی که ایشون بگه به پارلمان امریکا، ببین! ... دیدین گفتم بهتون! یعنی دقیقاً داری کاری میکنی که نتان یُهو به قصدش برسه ... هرچند مشخصه که وجود تو و رهبرت و سپاه راهزنان پاسدار مافیایی وجودشون در گرو جنگ و تحریم و مرگ بر این و اون گفتنه، ولی دیگه تو یک سور زدی به همه شون

 • Majid

  لابیجانی فراموش کرده که نماینده انتخابی!؟! شهر قم  است در حالیکه حتی یکروز هم در آن شهر زندگی نکرده  و نه میداند قم را با «ق» مینویسند و یا با «غ» و نه هرگز قدمی برای مردم آخوند زده آنجا برداشته. پس چه اهمیتی  دارد که چه میگوید؟ و اصولأ مگر دیگر مقامات پوشالی رژیم غیر از حرافی کاری دیگر بلدند؟

 • مومن

  رژیم ملاها تهدید کرده است که قصد دارد پرچم اسلام را بر فراز کاخ سفید به اهتزاز در بیاورد، با این همه دولت مردان آمریکا و در راس آن اوباما بدنبال ایجاد روابط و امضای توافق اتمی با ایران است. این عمله رژیم هم با دلگرمی از موشکهای فجر و شهاب و آشورا و دیگر ادوات آفتابه و لگنی بی ارزش نظامی ایران، و شکاف ظاهری که بین مواضع اسرائیل و آمریکا در مورد برخورد با مسئله اتمی بوجود آمده است، این شرایط و مواضع را حمل بر ضعف و ناتوانی آنها تصور کرده و چنین بیهوده رجز خوانی را آغاز کرده است.

 • بهنام

  با نظر جناب کامران و جناب بهروز کاملآ موافقم .

 • وحید

  کل کلاهک‌های اتمی جهان کمتر از ۱۷۰۰۰ تا است چطور ایشان ادعا می‌کنند اسرائیل ۲۰ هزار کلاهک اتمی دارد؟ گمان کنم اشتباه از شماست.

 • hamid

  یکی‌ جلوی این زورپرستان که ۳۳ سال است با کودتا به قدرت رسیده اند و هر چند صباحی برای بقای نظام استبدادیشان یک بحران جدید میسازند! و هر روز با بحران جدیدشان میهن ما را به خطر میاندازند بگیرد! برای مثال تا می‌خواهد بحرانی که برای بقای نظام استبدادیشان ساخته اند پایان یابد! باید یک بحران جدید بسازند! برای مثال تا معادل این زورپرستان در اسرائیل آقای نتان یاهو در سنای آمریکا می‌گوید ایران تهدید است و مذاکره فایده ندارد! با اینکه اسناد محرمانه موساد که جدیدا منتشر شده اند نشان داده که دروغ می‌گوید؟!! این ظالمان باید مثل این آقا داد بزنند بله حق دارد راست می‌گوید!!! خدا ایران را از بلای این زورپرستان حفظ نگاه دارد! و ملت ایران را در رابطه با سرنوشت خویش و وطن از بیخیالی بیرون آورد! شاد باشید. حمید

 • نسیم

  حالا شما فکر می‌کنین این آقا این کارو ممکنه ۹۰ درصد بکنه اون نتانیاهو ۹۵ درصد احتمال میره بکنه، اینا منافعشون تو ایران درحال حاضر بیش از اون آقاییه که داره به طور علنی تو فلسطین نسل‌کشی می‌کنه، بهتره در این شرایط واقع بین باشیم. اینا خیلی کثیفن ولی دست کم تو ایران منافعشون ایجاب می‌کنه از راه حل نظامی فاصله بگیرن تا جایی که میشه. اون نتانیاهو الان داره آینده ی احتمالی ما ایرانیا رو عملن بهمون نشون میده، شرایط بد و بدتریه. این حرفام بادهواست امریکا الان دنبال راه حل نظامی به عنوان گزینه‌های اول نیست و اینا هم فهمیدن زبون‌درازی می‌کنن.

 • Behrouz

  این مسلمان تبهکار میخواهد هرشهرایران به یک هیروشیما و ناکازاکی تبدیل شود.

 • کامران

  این فرد به همراه دو برادر دیگرش و آن برادر کارچاق کن که مذاکرات کارچاق کنی اش با یک فاسد اقتصادی منتشر شد وبرای رفع مشکل پرونده طلب رشوه می کرد و کلا خانواده ی ایشان ، عروسک های خیمه شب بازی هستند و نه شرافتی و نه هنری و نه مردانگی چیزی در انبانشان نیست جز خوش رقصی و خوش خدمتی برای کسی که افسار به گردنشان بسته و ظلم و ستم به مردم زیر دست .دردناک است که چنین بی صفتان مزدوری بر سرنوشت ملت حاکم شده اند .نفرین هستی بر وجود بی وجودشان