ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراض ۳۵ انجمن محيط زيستی به ساخت جاده در پارک ملی بختگان

فعالان محيط زيست می‌گويند در حالی که دولت پيشين اجازه ساخت جاده در پارک ملی بختگان را نداده بود، دولت کنونی مجوز ساخت اين جاده را صادر کرده است.

۳۵ انجمن محيط زيستی در نامه‌ای به معصومه ابتکار، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ايران به صدور مجوز جاده‌سازی در محدوده‌ پناهگاه حيات‌ وحش و پارک ملی بختگان اعتراض کردند.

بزرگ‌ کنید
پارک ملی بختگان

به گزارش روزنامه شهروند، اين انجمن‌ها می‌گويند صدور چنين مجوزی «شگفت‌آور» است، چون که دولت کنونی بيش از دولت‌های پيشين به محيط زيست «اظهار علاقه» کرده اما «به طرح‌های مغاير با حفظ تماميت مناطق حفاظت‌شده مجوز داده است.»

به‌گفته امضاکنندگان اين نامه، موافقت سازمان حفاظت محيط ‌زيست با «طرح تعريض جاده‌ خاکی نی‌ريز - خرامه - شيراز» در محدوده‌ پناهگاه حيات ‌وحش و پارک ملی بختگان يکی از اين موارد «شگفت‌آور» است که حتی در دولت پيشين هم مجوز آن صادر نشد.

مجوز ساخت اين جاده در حالی صادر شده که  احمدعلی کيخا، معاون محيط طبيعی سازمان حفاظت محيط‌زيست آذر امسال گفته بود ساخت اين جاده «مغاير قوانين و مقررات جاری کشور در حفاظت از محيط‌ زيست» است و احداث آن «علاوه بر ايجاد جدايی اکولوژيکی (جزيره‌ای شدن و قطع تبادلات حياتی) و کاستن از ارزش‌های زيست‌محيطی»، موجب «کاهش منزلت و اهميت پارک ملی و پناهگاه حيات وحش بختگان می‌شود.»

پارک ملی بختگان در استان فارس ۱۶۰ هزار هکتار مساحت دارد.  منطقه بختگان اولين بار در سال ۱۳۴۷ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد و سپس در سال ۱۳۵۴ به‌عنوان پناهگاه حيات وحش تصویب شد.  در سال ۱۳۷۴ نيز بخشی از پناهگاه به‌عنوان پارک ملی بختگان اعلام گرديد.

به‌گفته فعالان محيط زيست، ساخت اين جاده، افزون بر «وارد ساختن يک ضربه‌ جبران‌ناپذير ديگر بر پيکر اين منطقه باارزش»، موجب «آلودگی و بروز انواع تنش‌ها و همچنين سبب تبديل تالاب و در کل مجموعه حفاظتی بختگان به يک کانون توليد گرد و غبار در منطقه خواهد شد.»

اين فعالان با اشاره به اين‌که در حال حاضر چهار جاده شهر نی‌ريز را به شيراز متصل می‌کند، پيشنهاد داده‌اند که به جای ساخت جاده جديد در «قلب بختگان»، يکی از همين جاده‌های آسفالته‌ موجود ارتقا داده شود.

به‌گفته اين انجمن‌های محيط زيستی، پارک ملی و پناهگاه حيات ‌وحش بختگان ميراث ملی و طبيعی کشور است و «نبايد قربانی تمايلات پاره‌ای محفل‌های محلی و استانی شود.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.