ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

موتورسواران وابسته به سپاه به علی مطهری حمله کردند

مهاجمان شيشه‌های خودروی علی مطهری را شکستند. مطهری به يکی از کلانتری‌های شيراز منتقل شد اما مهاجمان با تجمع مقابل کلانتری نگذاشتند او به محل سخنرانی در دانشگاه شيراز برود.

۵۰ موتورسوار با اسپری فلفل، گوجه، تخم مرغ و آجر به علی مطهری، نماينده مجلس که به شيراز سفر کرده بود،حمله و صورت او را زخمی کردند.

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس ایران

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، مطهری روز دوشنبه ۱۸ اسفند برای سخنرانی در دانشگاه شيراز وارد فرودگاه اين شهر شد اما شماری از افراد ناشناس او را مورد حمله قرار دادند.

منابع خبری مخالفان حکومت ایران می‌گويند حمله‌کنندگان از نیروهای وابسته به بسيج وسپاه فجر استان فارس بودند.

برپايه گزارش‌ها، مهاجمان شيشه‌های خودروی اين نماينده مجلس را شکستند. به دنبال شدت گرفتن اين حملات، علی مطهری به يکی از کلانتری‌های شيراز منتقل شد اما مهاجمان با تجمع مقابل کلانتری نگذاشتند او به محل سخنرانی در دانشگاه شيراز برود.

علی مطهری بدون اين‌که بتواند در دانشگاه شيراز سخنرانی کند، شامگاه دوشنبه شيراز را به مقصد تهران ترک کرد.

خودروی تاکسی که مورد حمله مهاجمان قرار گرفت

علی مطهری از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران است که چندین بار خواهان رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، سه تن از رهبران جنبش موسوم به سبز شده است.

چند روز پيشتر نيز الهه کولايی از فعالان سياسی برای سخنرانی به شيراز سفرکرده بود که او هم از همان فرودگاه به تهران برگردانده شد.

روزنامه شرق به نقل از شاهدان عينی نوشته است که در ميان نيروهای مهاجم به علی مطهری، «موتورهای سنگين» نيز ديده می‌شد و برخی از آن‌ها ماسک بر ‌صورت داشتند.

برپايه گزارش سايت کلمه، حضور موتورهای سنگين و راکبان موتور هزار در ميان مهاجمان از وابستگی آشکار اين نيروها به نهادهای نظامی خبر می‌داد.

مقامات رسمی جمهوری اسلامی هنوز به ماجرای حمله به علی مطهری واکنشی نشان نداده‌اند.

به گزارش سایت کلمه، علی مطهری به دعوت انجمن فرهنگ وسياست دانشگاه شيراز برای سخنرانی با موضوع «اسلام و آزادی» در اين دانشگاه به شيراز رفته بود اما علاوه بر فرودگاه، نيروهای شبه نظامی در دانشگاه نيز حضور يافتند تا از برگزاری برنامه جلوگيری کنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • سرباز ایران

  هرکسی خربزه بخوره پای لرزشم میشینه. این نتیجه دفاع از جمهوری پربرکت اسلامی است. کم کم شعبان بی مخها دارن به همه جا مسلط میشن!

 • arjomand

  چه طنز تلخی. سگهایی که اینها پرورش داده بودند تا به قول خودشان مخالفان نظام را لت و پار کنند امروز به جان خودشان افتاده اند.

 • دهوند

  سرباز جان، تازه میگویی کم کم بی مخها به همه جا مسلط مشن؟! چند سال داری؟ سی و پنج سال بی مخها حاکم بر این کشورند. کجای کاری؟ ارجمندجان، شما هم گویا تازه خبر یافتی! برادر من ، اینها در این سی و پنج سال ضمن دریدن این ملت بی نوا گاهی به جان خودشان می افتند و یکدیگر را هم لت و پار می کنند. تازگی ندارد. آقای مطهری هلیمی را می خورند که پدر مرحومشان در پختن آن سهم داشتند و خودشان تا این تاریخ از هم زنندگان آن هستند. اینها از رفقای خودشان هستند . از این داستانها در این جمهوری پربرکت فراوان داشتیم. باز هم هست. حضرت امام فرمودند حفظ اسلام واجب است ولی حفظ حکومت اوجب واجبات

 • Xerxes Goodarzie

  متاسفانه آشی است که پدرت و همپالکی هایش برای ایران پختند. و البته تا دیروز هم خود تو در حال هم زدنش بودی. مثه که آش بدجور شور شده است.

 • محمد

  امیدوارم حجاب فکرش را هم دریده باشند تا مثل نوری زاد و خیلی های دیگر بتواند دنیای دور و برش را بهتر ببیند. هر بچه آخوندی از سیستم جدا شود به نفع بهبود اوضاع است.الان نسل بعدی خمینی، بهشتی، هاشمی و خیلی های دیگر قدری نور هدایت را دیده اند و شاید بتوانند با نفوذی که در عوام دارند به آینده ما کمک کنند.

 • شهرام

  اتفاقا خوب شد زدنش پدرش تئوریسین ایده حمایت از فلسطین و فلسطینیان و فدا کردن منافع ایران به پای فلسطین است و در سخنرانی که در سال 1348کرده و بارها پخش شده میگه والله جوانان انها (فلسطینیان)از جوانهای شماا(ایرانی)تو دل برو تر و چیز فهم تر و رشید تر هستند خودشم چند سال پیش پیشنهاد کرد دختران دبیرستانی صیغه شوند کسی نبود ازش بپرسه خودت حاضر میشی دخترت صیغه بشه؟