ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درخواست هنرمندان برای لغو ممنوعيت برگزاری کنسرت موسيقی در مشهد

سال‌هاست که بر اساس يک قانون نانوشته و به بهانه اينکه مشهد شهری مذهبی و محل آرامگاه امام هشتم شيعيان است، برگزاری کنسرت موسيقی در آن ممنوع شده است.

شماری از هنرمندان در نامه‌ای به استاندار خراسان رضوی، خواهان لغو ممنوعيت برگزاری کنسرت موسيقی در مشهد، مرکز اين استان شدند.

به گزارش قدس‌آنلاين، هنرمندان و نويسندگانی که اين نامه را امضا کرده‌اند، گفته‌اند که برگزار نشدن کنسرت موسيقی در مشهد باعث «دوری و بيگانگی نسل جوان با ارزش‌های هنری و فرهنگ بومی» شده است.

بر اساس يک قانون نانوشته و به بهانه اينکه مشهد شهری مذهبی و محل آرامگاه امام هشتم شيعيان است، برگزاری کنسرت موسيقی در آن ممنوع شده است.

هنرمندان در نامه به عليرضا رشيديان، استاندار خراسان می‌گويند در سال‌های نه چندان دور، شهر مشهد هر هفته شاهد برگزاری اجراهای زنده موسيقی در سالن‌های مختلف بوده و ممنوعيت کنونی برگزاری کنسرت بر اساس «اعمال نظرهای شخصی و سوء مديريت مسئولين فرهنگی گذشته» رخ داده است.

چند روز پيش نيز روزنامه خراسان به نقل از مجيد اشراق، دادستان عمومی و انقلاب چناران خبر داده است که «موضوع برگزاری اين قبيل برنامه‌ها فعلا در اين استان [خراسان رضوی] به طور کل منتفی است و ما دستوراتی را دريافت کرده‌ايم که بر اساس آن تصميم گرفته‌ايم.»

با اين حال ناصر نبی‌زاده، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، با رد ممنوعيت برگزاری کنسرت موسيقی در اين استان گفته به طور رسمی دستوری در اين خصوص ابلاغ نشده است.

امضاکنندگان اين نامه، «گسترش خشونت، پرخاشگری و افسردگی» در مشهد را «پديده‌ای نگران‌کننده» دانسته‌اند و يکی از راه‌های درمان آن را «موسيقی» برشمرده‌اند که به گفته اين هنرمندان «نقشی انکارناپذير در آرامش، شادی، نشاط و تلطيف فضای روانی جامعه دارد.»

اين هنرمندان از استاندار خراسان رضوی خواسته‌اند تا با لغو این ممنوعیت، به «سکوت هنر موسيقی» در مشهد پايان دهد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.