ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یونیسف: ۱۴ میلیون کودک از جنگ داخلی سوریه رنج می‌برند

یونیسف می‌گوید آسیب‌های روانی ناشی از جنگ داخلی سوریه یک نسل کامل از کودکان و نوجوانان سوری را تهدید می‌کند و این تأثیر بر کودکان کشورهای همسایه سوریه نیز دیده می‌شود.

آسیب‌های روانی ناشی از جنگ داخلی سوریه یک نسل را تهدید می‌کند. یونیسف می‌گوید ۱۴ میلیون کودک سوری تحت تأثیر این موضوع قرار دارند و بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هر روز ترور و مصیبت را تجربه می‌کنند.

بزرگ‌ کنید
یونیسف درگزارش قبلی خود گفته بود جنگ سوریه زندگی ۷/۳ میلیون کودک را تغییر داده است.

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در نیویورک افزون بر ارائه آمار فوق، اعلام کرد که دو میلیون کودک در این منطقه به‌ندرت می‌توانند کمکی دریافت کنند.

دو میلیون کودک دیگر نیز به‌عنوان آواره در اردوگاه‌های پناهندگی در کشورهای همسایه سوریه به‌سر می‌برند. این به نوبه خود بر زندگی کودکان کشورهای همسایه سوریه تأثیر می‌گذارد. سه میلیون و ۶۰۰ هزار کودک در اردن، لبنان و ترکیه نیز از نتایج جنگ در کشور همسایه در رنج‌اند.

آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف می‌گوید: «کودکانِ بسیار کوچک تنها جنگ را می‌شناسند.»

به‌گفته لیک، نوجوانان که سال‌های شکل‌گیری شخصیت خود را پیش روی دارند، نه تنها در معرض آسیب‌های روانی جنگ قرار می‌گیرند بلکه گذشته پر از خشونت‌ و رنج‌، آینده آن‌ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد. سوریه در معرض خطر از دست دادن یک نسل کامل است.

یونیسف در روزهای پایانی سال ۲۰۱۴، با انتشار گزارشی این سال را سالی «ویرانگر» برای میلیون‌ها کودک دانسته بود. به‌گفته یونیسف ۲۳۰ میلیون کودک در کشورهایی قرار دارند که با منازعه‌های نظامی‌ درگیر هستند. علاوه بر این ۱۵ میلیون تن از این کودکان نیز به‌طور مستقیم در درگیری‌های نظامی به‌کار برده می‌شوند.

یونیسف در  آن گزارش نوشته بود جنگ سوریه زندگی ۷/۳ میلیون کودک را تغییر داده است. ۱/۷ میلیون کودک سوری در کشورهای همسایه پناهنده شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری زنان ـ شماره 87

    […] یونیسف: ۱۴ میلیون کودک از جنگ داخلی سوریه رنج می‌برند رادیو زمانه ۱۳ مارچ ۲۰۱۵ صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) […]