ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انفجار بمب در دو کلیسای لاهور ۱۴ کشته و ۶۰ زخمی به جا گذاشت

مردم برای شرکت در مراسم روز یک‌شنبه جمع شده بودند. یک کلیسای کاتولیک و یک کلیسای پروتستان هدف این حمله‌ها بودند.

انغجار بمب در محوطه خارجی دو کلیسا در لاهور پاکستان باعث کشته شدن ۱۴ نفر و زخمی شدن دستکم۶۰ نفر شد. مردم برای شرکت در مراسم روز یکشنبه جمع شده بودند.

شاهدان و مقام‌های رسمی گفته‌اند که واکنش سریع گارد امنیتی مانع کشته شدن تعداد بیشتری از افراد شد.

پلیس گفته که این انفجار‌ها دو کلیسا را در منطقه یوحنا آباد هدف گرفته؛ یک کلیسای کاتولیک و یک کلیسای پروتستان که بسیار به هم نزدیک بودند.

بعد از انفجار مردم خشمگین به دو فرد مظنون حمله کرده‌اند. یک شاهد گفته که به دنبال شنیدن صدای انفجار اول به محل وقوع حادثه رفته و آنجا پلیس را دیده که می‌خواسته جلوی ورود یک مرد را به کلیسا بگیرد. آن مرد پس از اینکه موفق نشده وارد کلیسا شود، خود را منفجر کرده است. نیروی گارد هم به دنبال این انفجار جان خود را از دست داده است.

عملیات امداد و نجات مجروحان همچنان ادامه دارد و ممکن است تعداد کشته شدگان بیشتر شود.

شاخه‌ای از طالبان به نام جماعت الاحرار مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است.

دو درصد جمعیت پاکستان را مسیحیان تشکیل می‌دهند. تاکنون شیعیان جزو اقلیت‌هایی بودند که طالبان به آنها حمله می‌کردند.

در آخرین مورد، ۲۴ بهمن امسال، انفجار بمب در مسجد شیعیان در پیشاور پاکستان، دست‌کم ۱۹ کشته و بیش از ۵۰ مجروح بر جای گذاشت. کشته‌شدگان افرادی بودند که برای نماز جمعه به این مسجد رفته بودند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.